weź udział

Konferencja BiznesUp!

Data: 25.10.2013godz.9 – 18
Miejsce: Double Tree by HiltonŁódź, ul. Łąkowa 29 
Organizator: Łódź Design Festival
Mecenas Główny: Ceramika Paradyż

Konferencja BiznesUp! jest pionierskim wydarzeniem, podczas którego będzie można dowiedzieć się jakie korzyści może przynieść firmom współpraca z projektantami oraz ekspertami zarządzania designem oraz jak taka współpraca przyczyni się do podniesienia efektywności działania firmy a także do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Konferencja BiznesUp! to okazja do poznania najlepszych specjalistów zajmujących się budowaniem strategii w oparciu
o design, projektowaniem doświadczeń (user experience), czy opracowywaniem usług (service design). Nasi eksperci prowadzili projekty doradcze dla takich firm jak: Porsche, Orange, GlaxoSmithKline, Coca Cola, Mercedes, Orlen, Allegro, Amica, BRE Bank, Endo, Play, Meble VOX, YES, Raiffeisen POLBANK, ERGO HESTIA, Narodowy Bank Polski. To także możliwość bezpośredniego poznania polskich firm, które już wykorzystują metody zarządzania designem oraz myślenia projektowego (design thinking) do budowania swojej strategii na co dzień. Pokazane zostaną również konkretne pozytywne efekty tych działań.

Udział w wydarzeniu potwierdzili następujący prelegenci: Alexander Grots, Zuzanna Mikołajczyk, Rafał Dudkowski,
dr Witold Jankowski, Katarzyna Królak-Wyszyńska, Lukasz Bertoli, Carlo Ciciliot, Magda Kochanowska, Rafał Kołodziej, Wojciech Ławniczak oraz Weronika Rochacka.
Biografie prelegentów dostępne są tutaj.

Konferencja BiznesUp! będzie idealnym miejscem do budowania sieci kontaktów z przedsiębiorcami z całej Polski, reprezentującymi różne sektory i branże.

Zapraszamy do rejestracji. Koszt biletu: 615 zł brutto. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zarejestrowane w pierwszej kolejności będą miały możliwość zapisu na warsztat Harvard Business Review Polska, który poprowadzi dr Rafał Dudkowski.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.
Regulamin konferencji

Szczegółowy program konferencji oraz pełna lista prelegentów będzie dostępna do 15 września.

Informacji na temat konferencji udziela Jakub Malenta j.malenta@lodzdesign.combiznesup@lodzdesign.com
tel: 509 270 344


open programme – deadline: 16.06.2013

To przestrzeń do prezentacji wystaw, instalacji, projektów zgłaszanych do programu przez międzynarodowe środowisko projektowe. Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje, które przychodzą do nas z zewnątrz. Z roku na rok pojawiało się coraz więcej zapytań o możliwość zaprezentowania się podczas festiwalu, dlatego stworzyliśmy open programme, czyli nabór otwarty.
Wielość form gatunków i technik prezentacji decyduje o dodatkowej wartości tego elementu. Od projekcji multimedialnych, przez instalacje dźwiękowe po tradycyjne formy wystawiennicze kuratorzy i artyści mają swój wkład w poszerzanie kontekstu eksploracji designu. Specjalnie powołane do tego jury dokonuje selekcji propozycji i wybiera te najciekawsze, które przedstawiamy na festiwalu.
Open Programme, jest odpowiedzią na rosnące z roku na rok zainteresowanie możliwością zaprezentowania swoich projektów w ramach festiwalu.  Niezależni kuratorzy, projektanci i artyści mogą zgłaszać propozycje warsztatów, wystaw czy instalacji, spośród których, jury wybierze te najciekawsze oraz najbardziej odpowiadające hasłu tegorocznej edycji Łódź Design Festival – „It’s all about humanity”.

Zgłaszając projekt należy pamiętać, że:

- proponowane koncepcje mogą być zarówno prezentacjami zbiorowymi jak i dotyczącymi jednego twórcy lub jednego projektu, muszą jednak spełniać kryteria samodzielnej prezentacji,

- propozycja powinna stanowić zamkniętą kuratorską koncepcję i być opisana w przejrzysty sposób z uwzględnieniem wszelkich elementów koniecznych dla jej przedstawienia (niezbędna powierzchnia, warunki lokalowe, inne specyficzne wymagania (jeśli występują), ewentualnie dodatkowy sprzęt).

Szczegółowe warunki zgłoszenia zawarte są w regulaminie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 czerwca 2013r.
Przejdź do wypełniania formularza zgłoszeniowego TU.

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora Sekcji Open Programme - Michała Nowakowskiego


make me! – deadline: 6.06.2013

To konkurs dla utalentowanych projektantów z całego świata między 20 a 35 rokiem życia. Pozwala na sprawdzenie się i zaprezentowanie swoich pomysłów przed szerokim gronem odbiorców. Jury typujące wyróżnionych i zwycięzcę to międzynarodowe grono specjalistów, które poszukuje świeżych i kreatywnych pomysłów. Główną nagrodę stanowi 20 000 zł. Nagrody dodatkowe to zagraniczne wizyty studyjne, możliwość publikacji wywiadu w magazynach takich jak „Elle Decoration” czy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzięki wystawie pokonkursowej make me! festiwal prezentuje najzdolniejszych studentów przedstawicieli przyszłego polskiego środowiska projektowego i ich dzieła.
W 2012r. w jury konkursu byli: Gian Luca Amadei (Blueprint Magazine), Agata Kulik-Pomorska oraz Paweł Pomorski (z biura projektowego Malafor), Agnieszka Jacobson-Cielecka (School of Form), Małgorzata Żmijska (Dyrektor Programowa Łódź Design Festival), Konrad Jerin (redaktor naczelny magazynu F5).

W tym roku w skład jury wchodzą:

• Michelangelo Giombini, Interni
• 
Dennis Dalhqvist, dziennikarz;
• Tomek Rygalik, projektant;
• Agnieszka Jacobson-Cielecka, kuratorka, Dyrektor Programowa School of Form;
• Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival;
• Małgorzata Żmijska, dyrektor programowa Łódź Design Festival.

Biografie członków jury dostępne są tutaj.

Więcej informacji o dotychczasowych edycjach konkursu:
konkurs make me! 2012
wystawa make me! 2012


must have – deadline: 30.04.2013

must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. Po raz pierwszy realizowaliśmy go dwa lata temu.
W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu.

Radę Ekspertów must have tworzą:

• Agnieszka Jacobson-Cielecka – Dyrektor Programowy School of Form
• 
Marta Lubaszewska – dziennikarka/ właścicielka i projektantka marki Pani Pieska
• Zuzanna Skalska – Consultant Trend Research – Vanberlo
• Ewa Solarz – Redaktor internetowego poradnika „DomplusDom”
• Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration
• Ewa Trzcionka- Redaktor naczelna „Design Alive”

Na ogólną pulę, z której dokonywany jest wybór, składają się propozycje nadesłane przez Ekspertów oraz zgłoszenia dokonywane samodzielnie przez firmy. Wytypowane podczas obrad prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej aktualnej edycji Łódź Design Festival.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do plebiscytu must have.

Lista wyróżnionych firm zostanie opublikowana w lipcu na stronie www.lodzdesign.com

Dziękujemy za przesłane propozycje.

Materiały z poprzednich edycji plebiscytu:
must have 2012
must have 2011
must have from Poland w Mediolanie 2012