• Wydarzenie minęło.
Wędkowanie
w_dkowanie-_od_-design
1/2

prowadzenie: Iza Rutkowska / Fundacja Form i Kształtów

Dla kogo: od 5 lat
Liczba uczestników: otwarte
Kiedy: 18.10 (piątek), godz. 11:00-13:00 (dla grup zorganizowanych); i 16:30-18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Targowa 35; sala warsztatowa 3p.
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal;

Wędkowanie zdążyło już zmienić i zaczarować przestrzeń Parku Moczydło w Warszawie, a w październiku zostanie powtórzone w São Paulo w Brazylii. Podczas łódzkich warsztatów wspólnie stworzymy jezioro pełne ryb i bujnej roślinności, które będzie udawało rzeczywiste.

Fundacja Form i Kształtów została powołana, by nadawać nowe formy i kształty rzeczywistości, aby zmieniać przestrzenie
w miejsca interakcji ze sztuką oraz promować design w przestrzeni publicznej. W polu jej zainteresować leżą lokalne mity
i narracje, analiza codzienności i jej twórczego potencjału. Ambicją jest tworzenie platformy wymiany pomysłów między twórcami kultury i jej obserwatorami, mobilizowanie do dialogu architektów, ogrodników, filozofów, muzyków, grafików, rolników, kucharzy oraz fizyków. Fundacja zajmuje szczególną pozycję wśród organizacji artystycznych w Polsce. Zapracowała na tę rangę, organizując takie wydarzenia, jak: Plac Zabawiciela, EUgeniusz, Grzybobranie, Wędkowanie czy 6×6 – 6 rzemieślników, 6 dizajnerów, 6 obiektów w Warszawie, projekty Teren Budowy z edycjami w Chełmnie i Łowiczu czy kolejne odsłony EUgeniusza m.in. w Rzeszowie i Katowicach. Sukces Grzybobrania, realizowanego w 2011 roku w Powsinie, zdecydował o zaproszeniu wydarzenia rok później do czeskiej Pragi. W tym roku kolejny projekt Fundacji, Wędkowanie, zrealizowany w Parku Moczydło w 2012 roku, zagości w Brazylii!

Iza Rutkowska jest założycielką fundacji i autorką wszystkich wydarzeń realizowanych w jej ramach. W plebiscycie Gazety Wyborczej Wdechy 2012 nominowana była przez redakcję w kategorii Człowiek Roku „za niezwykłą wyobraźnię i dodawanie naszemu miastu kolorów, za akcje: Grzybobranie, EUgeniusz, Robale!”