• Wydarzenie minęło.
Tekturowe mieszkanko

prowadzenie: Ewa Żochowska, Pracownia kreatoora i Studio Scenografii i Animacji Ferwork

dla kogo: dzieci 11-13 lat
liczba uczestników: 10 osób
opłata: 30 zł
zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: ewa@ewazochowska.pl

Celem warsztatów jest budowanie świadomości estetycznej i postawy ekologicznej u dzieci poprzez twórcze wykorzystanie odpadów i rzeczy pozornie bezużytecznych do aranżacji przestrzeni (wdrożenie idei ekodizajnu i upcyklingu w życie) oraz poznanie arkanów pracy projektanta. Na warsztatach „Tekturowe mieszkanko“ zadaniem dzieci (11-13 lat) będzie zbudowanie z tektury mobilnych i lekkich mebli modułowych w postaci ścianek, parawanów, siedzisk , stolików itp. oraz pomalowanie ich

i zaaranżowanie nimi kącika wypoczynkowego. Z kolei na warsztatach „Plastikowe zwierzaki“ młodzi twórcy (7-12 lat) zaprojektują i zbudują zwierzątka w formie obiektów przestrzennych, rzeźb, sylwetek oraz ich domki i kryjówki w formie konstrukcji i instalacji przestrzennych.

Cały projekt pozwala na dużą swobodę realizacji i stanowi świetne pole do popisu twórczych działań małych konstruktorów. Poprzez składanie, wyklejanie, konstruowanie obiektów przestrzennych młodzi uczestnicy nauczą się współpracy z innymi, będą rozwijać swoją kreatywność, sprawność manualną i myślenie przestrzenne tak, aby w przyszłości potrafili świadomie kształtować i budować świat wokół siebie. Podczas zajęć dowiedzą się jak przy pomocy prostych i pozornie bezużytecznych materiałów tworzyć obiekty artystyczne i elementy wystroju wnętrz. Zrozumieją, że myśląc ekologicznie można nadać drugie życie odpadom poprzez tworzenie niepowtarzalnych obiektów.