• Wydarzenie minęło.
Regaty na liściach sałaty – czyli bento z Klapsą

edukreacja_warsztaty_klapsa-1
1/2

prowadzenie: Klapsa
Dla kogo: dzieci w wieku 7-11 lat
Liczba uczestników: 15 osób
Kiedy: 27.10 (niedziela), godz. 11:00-13:00 i 16:30-18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Targowa 35; sala warsztatowa 3p.
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal;

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Inspiracją dla warsztatów jest, popularna w latach 80. książka Marii Terlikowskiej „Kuchnia pełna cudów”. Można w niej znaleźć wskazówki, jak przygotować zabawne i atrakcyjne wizualnie posiłki dla dzieci. Bento to japoński sposób przygotowywania lunchu na wynos. W wersji dla dzieci jest kolorowe zabawne i twórcze. Warsztat ma zachęcić dzieci do samodzielnego przygotowywania zdrowego posiłku do szkoły.

W ramach zajęć przygotujemy: maki, sushi z kaszy i warzyw oraz inne przekąski w zabawnych formach, które wypełnią bento box. Każde dziecko dostanie pudełko, które wraz ze stworzoną przez siebie zawartością zabierze do domu.

Klapsa
Warsztat poprowadzą Joanna Jakubowicz, Paulina Sieniarska i Magdalena Ponagajbo autorki książki „Klapsa czy konferencja? Czyli o tym jak jeść i nie zostać zjedzonym”. To oryginalna i zabawna książka kucharska, napisana przez cztery przyjaciółki dla których gotowanie, to coś więcej niż pospieszne i byle jakie zaspokajanie głodu. Książka podsuwa proste recepty na smaczne i wartościowe potrawy. Ambicją autorek jest skłonić czytelników do odrzucenia stereotypów, że gotowanie jest trudne, a zdobywanie składników do egzotycznych dań wiąże się z podróżą dookoła świata. Książka powstała z myślą
o tych wszystkich, którzy boją się porażki w kuchni, którzy unikają świeżych warzyw oraz owoców i łudzą się , że dożyją zdrowej i spokojnej starości, jedząc fast food i popijają colę .