• Wydarzenie minęło.
Projektowanie plus przemysł – sztuki projektowe w strategiach rozwojów regionalnych

dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
liczba uczestników: warsztat otwarty
opłata: bezpłatne
termin zgłoszeń: 1.10-10.10

wstęp wolny

Konferencja „Projektowanie plus przemysł – sztuki projektowe w strategiach rozwojów regionalnych” poświęcona jest dydaktyce wzornictwa w Akademiach Sztuk Pięknych w Polsce i zagranicą oraz wymianie doświadczeń z zakresu współpracy wydziałów projektowych z przemysłem i pracodawcami. Porusza też aspekt strategii rozwoju regionalnego – w oparciu o dizajn i jego istotną rolę w promowaniu województw.

Tematyka paneli dotyczy m.in.: projektowania opakowań, komunikacji wizualnej, projektowania wrażliwego społecznie. Prelegenci wymienią doświadczenia z zakresu współpracy z przedsiębiorstwami i przedstawią oczekiwania opracowując modele współdziałania zadowalające wszystkie strony. Zaproszeni mówcy to przedstawiciele projektantów, dydaktyków i pracodawców. Konferencji towarzyszyć będzie trzecia już edycja wystawy Wzornictwo plus przemysł, podsumowująca dokonania studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz z zakresu współpracy z przemysłem.

Organizator: Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP Łódź
Patronat: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek
Sponsorzy: DEANTE, GILETTE, MARTELA, MIKOMAX, NOWA SZKOŁA, STORA ENSO