• Wydarzenie minęło.
onoMono – tekstylowo

tekstylowo2
1/2

prowadzenie: onoMono
Dla kogo: dzieci 8-12 lat
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 22.10 (wtorek), godz. 11:00-13:00 (dla grup zorganizowanych); i 16:30-18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Targowa 35; sala warsztatowa 3p.
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal;

 

Podczas trwania warsztatów dzieci będą miały do dyspozycji tkaniny, sztuczne futra i włókniny o różnorodnej grubości, fakturze, kolorystyce i wzorach, różnego rodzaju dodatki typu tasiemki, sznurki, aplikacje oraz pianki wycięte w kilku formach,
z których będą mogły tworzyć formy przestrzenne. Proces tworzenia poprzedzony będzie krótką prezentacją slajdów. Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na kolory i faktury oraz uczyć kreatywngo podejścia do tworzenia przedmiotów użytkowych w oparciu o materiały tekstylne.

onoMono to grupa kreatywna, w której trzon stanowią projektantka mody Monika Onoszko i manager Paweł Chołodowski, którzy do współpracy zapraszają innych projektantów. Produkty onoMono wiążą się ściśle z tekstyliami zaczerpniętymi ze świata mody i przeniesionymi w świat designu. Sam pomysł na powstanie onoMono wziął się z ekologicznego podejścia do życia twórców firmy oraz z doświadczeń zawodowych Moniki Onoszko, która przez 15 lat pracowała dla przemysłu, projektując kolekcje komercyjne, stylizując sesje zdjęciowe, tworząc kolekcje pod własną marką, kostiumy i scenografie teatralne oraz prowadząć szkolenia dotyczące trendów w modzie i designie. Dzięki szerokiej współpracy z przemysłem odzieżowym obecnie onoMono zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą mebli oraz dodatków do wnętrz z wykorzystaniem tkanin modowych.