• Wydarzenie minęło.
Magnetograff

edukreacja_massmix-2
1/2

prowadzenie: Massmix
Dla kogo: dzieci od 10 lat
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 26.10 (sobota), godz. 11:00-14:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Targowa 35; sala warsztatowa 3p.
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal;

Formularz zapisów na warsztaty dostępny TUTAJ
Zapisy trwają: 1-10.10.2013

Na warsztatach wykorzystamy gotowe powierzchnie metalowe lub pomalowane farbą magnetyczną. Staną się one obszarem akcji poklatkowego filmu, w którym występują formy wycięte w folii magnetycznej. Do stworzenia filmu wykorzystamy wzory
i sample tworzone przez członków kolektywu. Massmix opiera się o na bank graficznych sampli. Są one uzupełniany przez grupę twórców, są także dobrem wspólnym, a więc każdy ma prawo eksploatować je w ramach działań grupy. W oparciu o ten kolektywny zasób, powstają używane przy realizacjach elementy. Zależnie od skali realizacji są to wycinane w folii samoprzylepnej wlepki, szablonowe moduły, trójwymiarowe obiekty.

Massmix to kolektyw artystyczny, który od 2006 roku realizuje projekty z pogranicza malarstwa i street artu. Organizuje wystawy i prowadzi warsztaty angażujące grupę uczestników do stworzenia wspólnego dzieła. Ostatnie ważniejsze projekty to: Artanimacje” (Soho Factory, Warszawa); „This Way” (Kijów); „Pokój w kuchni” (BWA Design, Wrocław); „Recycling vol. 2” (Mocak, Kraków).