• Wydarzenie minęło.
LDZiupla

Dla kogo: studenci, projektanci w wieku 19-35
Liczba uczestników: 8-12
Termin zgłoszeń: 01.10-14.10

Warsztat w cenie karnetu

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
- termin zgłoszeń: 01.10-14.10
- analiza otrzymanych zgłoszeń: 14.10-16.10
- zatwierdzenie uczestników i przesłanie im briefu projektowego: 16.10
- praca warsztatowa: 24.10 w godzinach 15.00-19.30

LICZBA UCZESTNIKÓW: 8-12
Aby uczestniczyć w warsztatach „Projekt <dziupla>” należy do 14 października 2013 r. przesłać swoje zgłoszenie na adres: ldziupla@gmail.com.

W zgłoszeniu prosimy o dołączenie następujących informacji:
- Imię i nazwisko
- Wiek
- Dane kontaktowe (telefon, mail)
- Wykształcenie (studiowany bądź ukończony kierunek studiów oraz nazwa uczelni)
- Praca, aktywność
- Trzy przykładowe prace (projektowe, graficzne lub modelarskie), które utwierdzą nas w przekonaniu, że jesteś doskonałym kandydatem na warsztaty! ;)
- Doświadczenie warsztatowe (napisz w jakich warsztatach brałeś/aś do tej pory udział) -pole nieobowiązkowe

OPIS WARSZTATU: 
W przestrzeni miejskiej brakuje miejsc przeznaczonych do karmienia ptaków, a większość istniejących jest tworzonych tymczasowo i nie spełnia swojej funkcji. Nie wspominając już o ich walorach estetycznych. Celem warsztatów będzie stworzenie karmników, które jednocześnie będą funkcjonalne oraz atrakcyjne pod względem wizualnym, dzięki czemu ożywią przestrzeń w łódzkich parkach. Na podstawie briefu projektowego (opis problemu, gatunków ptaków występujących w łódzkich parkach i ich charakterystyki) uczestnicy zaprojektują i wykonają karmniki z wybranych materiałów ekologicznych. Finałem warsztatów będzie wystawa powstałych prac w wybranej przestrzeni zewnętrznej. Najlepsze projekty mają szansę na realizację.

Prowadzący:

Grupa CUKIER to zespół osób zaangażowanych w promocję designu, kultury oraz sztuki współczesnej, który działa wspólnie od lutego 2010 roku. Organizowane przez nas warsztaty, wystawy i inne prospołeczne wydarzenia kulturalne mają na celu wspieranie młodych, polskich projektantów, a także uwrażliwianie społeczeństwa oraz poszerzanie jego świadomości w zakresie dobrego wzornictwa. Pragniemy, aby organizowane przez nas inicjatywy stawały się bodźcem inspirującym do dalszych, pozytywnych działań. Jesteśmy oficjalnym organizatorem „PechaKucha Night” – wydarzenia o zasięgu międzynarodowym, odbywającego się w ponad 600 miastach na świecie. Nasze działania dostrzegli jurorzy konkursu „Punkt dla Łodzi”, przyznając jej w lipcu 2011 roku, wyróżnienie w kategorii „Twórcze szaleństwo” za „krzepiące pomysły promujące smaczny design”. Grupę CUKIER tworzą: Marcjanna Kołat, Katarzyna Piróg, Anna Szymańska i Marta Wycech.

Libido Architekci to pracownia projektowa tworzona przez zespół doświadczonych architektów, projektujących z pasją i zaangażowaniem. Zajmujemy się głównie projektami związanymi z architekturą oraz architekturą wnętrz. Równie chętnie podejmujemy wyzwania z obszarów grafiki oraz wzornictwa przemysłowego. Przez kilka lat praktyki na ogólnopolskim rynku, wypracowaliśmy stabilną pozycję oraz stworzyliśmy profesjonalny zespół międzybranżowych projektantów. W swoim dorobku mamy zarówno projekty dla klientów indywidualnych, jak również projekty architektury przemysłowej i wielorodzinnej. Projektowanie jest dla nas rozwiązywaniem problemów, zadawaniem pytań i poszukiwaniem odpowiedzi. Efekty naszej pracy są fuzją oryginalnych i nowatorskich rozwiązań oraz prostej formy.