• Wydarzenie minęło.
SZKOŁA NA WIDELCU | SMAKI JESIENI, CZYLI SKĄD SIĘ BIERZE DYNIA

Dla kogo: dzieci 3-11 lat
Liczba uczestników: 30 osób (2 grupy po 15 osób)
Kiedy: 26.10, g. 12:00-13:00 (grupa pierwsza); 14:00-15:00( grupa druga)

Warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal, opiekun musi podać informacje o wieku dziecka oraz ewentualnych alergiach pokarmowych.

OPIS WARSZTATU:
Spotkanie ze „Szkołą na widelcu” to kulinaria i edukacja w jednym. Warsztaty składają się z dwóch części. Podczas pierwszej – teoretycznej wprowadzamy dzieci w świat gotowania, próbując znaleźć odpowiedź na fundamentalne pytanie „Czym jest jedzenie?”. Tutaj będziemy inspirować, wyjaśniać i smakować. Podczas drugiej, praktycznej części, wspólnie przygotowujemy dwa lub trzy zdrowe posiłki. To również moment w którym zapoznamy małych kucharzy z podstawowymi zasadami panującymi w kuchni. Finał warsztatów stanowi degustacja wspólnie przygotowanych posiłków. To jednocześnie czas, kiedy rozmawiamy o tym, co z przyrządzonych dań smakowało nam najbardziej.

W warsztatach „Szkoły na Widelcu” mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Przy zapisach prosimy o informację
o wieku dziecka i ewentualnych alergiach pokarmowych.

Prowadzący:
Grzegorz Łapanowski
Studiował na UW w Szczecinie, Nauki Polityczne, Socjologię i Bezpieczeństwo Żywności. Większość skończył. Stypendysta Departamentu Stanu USA. Kucharz i dziennikarz kulinarny. Dandys, hipster, żarłok, natłok. Zwiedza świat głównie w celach kulinarnych i nieźle mu idzie. Napisał książkę pt. „Smakuje”. Wspólnie z bliskimi mu ludźmi prowadzi Fundacje na rzecz edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży „Szkoła na widelcu”. Żyje by jeść, gotuje by żyć! Głodny wciąż.

www.grzegorzlapanowski.pl