• Wydarzenie minęło.
ARCHIDZIECIAKI | PNEUMATYCZNE MIASTO


prowadzenie
: Archidzieciaki (Ewa, Szylberg, Maria Anna Kowalska, Katarzyna Pedrycz, Paweł Pedrycz)
Dla kogo: dzieci 7-12 lat oraz ich rodzice i opiekunowie
Liczba uczestników: 25 osób
Kiedy: 25.10 (piątek), godz. 11:00-13:00 (dla grup zorganizowanych); i 16:30-18:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Targowa 35; sala warsztatowa 3p.
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal;

Archidzieciaki budują nadmuchiwane miasto!

Gdybyśy tak żyli w mieście z budynków z folii nadmuchanej powietrzem, to jakie budynki w takim mieście mogłyby powstać?
W jaki sposób je budować? Podczas warsztatu nauczymy się, jak wykorzystać siłę drzemiącą w powietrzu. Mali architekci będą wymyślać, projektować i budować pneumatyczne miasto! Wykorzystamy dobrze znane materiały i narzędzia: folię, taśmy papier, styropian, nożyczki i flamastry oraz zupełnie nowe i niespotykane: potężne dmuchawy oraz wentylatory elektryczne!

Partner: DOM i BIURO

Archidzieciaki
Bawimy się! Projektujemy! Budujemy!
Wspólnie odkrywamy świat zbudowany i poszukujemy piękna kryjącego się w przestrzeni. Obserwujemy, jak działa miasto, jak żyją jego mieszkańcy i czego potrzebują, by się w nim dobrze czuć. Próbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: „dlaczego?”, „po co?” i „jak?”. Naszym celem jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły, jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Chcemy rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć kreatywnych rozwiązań, tak, by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie. Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów uczymy się projektować, konstruować i budować. Aby pobudzić wyobraźnię przestrzenną, nie dajemy dzieciom farb, tylko taśmy, nożyczki i kleje.

www.archidzieciaki.com

DOM i BIURO
Produkty, inspiracje, projektanci. Dom i Biuro to inspirujące produkty, nowoczesne wnętrza, projekty mebli oraz wyposażenia. Projektanci i producenci mogą tu przedstawić swoją ofertę, a nabywcy poznać ją w przyjazny i atrakcyjny sposób. Poznaj ceniony w całym świecie design: meble dla domu i biura, wyposażenie wnętrz, wzory, oświetlenie, dodatki. Oglądaj inspiracje, poznaj autora, zobacz jego wszystkie projekty i sprawdź gdzie najlepiej i najtaniej kupić produkty! Dom i Biuro oprócz bazy wiedzy o produktach, udostępnia także projekty mebli w formie cyfrowej, dzięki temu w szybki i prosty sposób możesz sprawdzić, jak w przestrzeni projektowanego wnętrza będą dokładnie wyglądać konkretne meble i wyposażenie! Dołącz do Domu i Biura – inspiruj i daj się zainspirować!

www.domibiuro.pl