Rafał Kołodziej

Design Thinking w projektowaniu strategii

W myślenie strategiczne wielkimi krokami wkracza design thinking, jako sposób na projektowanie strategii biznesu oraz wsparcie w skutecznym jej wdrażaniu w firmie. Baza design thinking składa się z :
1) interdyscyplinarności zespołu projektowego

2) projektującego rozwiązania nastawione na użytkownika przy wykorzystaniu

3) iteracyjnego procesu

Wykorzystanie tego podejścia w projektowaniu strategii, karze wyjść od zdefiniowania propozycji wartości dla klienta jako źródła przewagi konkurencyjnej i traktowanie jej jako drivera strategii firmy.

Podczas konferencji Rafał Kołodziej będzie dzielił się praktycznymi doświadczeniami, jak budować strategię biznesową, nastawioną na klienta i jego potrzeby, wykorzystując do tego design thinking.

Rafał Kołodziej

Strateg, projektant usług, współzałożyciel firmy Greenhat Service & Strategy Design, w której od kilku lat doradza firmom i instytucjom publicznym w zakresie strategii i projektowania usług. Realizował projekty strategiczne m.in. dla takich firm jak: Allegro, Raiffeisen POLBANK, ERGO HESTIA, Amica Wronki SA, Urząd Patentowy, YES, NIVEA.
Przez 6 lat był szefem strategii agencji reklamowej TEQUILA, sześciokrotnie wybraną Agencją Roku w Polsce. Prowadzi zajęcia z nowych modeli biznesowych i strategii biznesowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, jest także mentorem projektów start-up’owych w zakresie projektowania modeli biznesowych.
Autor bloga co-creation.bblog.pl.