Rafał Dudkowski

Warsztat Harvard Business Review Polska: Metoda Scamper

Celem warsztatu jest poznanie metody, która pozwala na uniknięcie patrzenia na zagadnienie
z jednego punktu widzenia, ale umożliwia zebrania tak wielu alternatywnych perspektyw jak to możliwe, dzięki czemu rozbudowuje się baza możliwości rozwiązań do jednego, konkretnego zadania czy zagadnienia.

Metoda SCAMPER polega na kreatywnym rozwiązywaniu problemów w oparciu o zestaw przygotowanych pytań. Pozwala również na dokonywanie transformacji istniejących już rozwiązań czy pomysłów w produkt o nowej jakości.

Warsztaty odbędą się podczas Konferencji BiznesUp! i będą prowadzone przez
dr Rafała Dudkowskiego, doświadczonego konsultanta i trenera w dziedzinie strategii wzrostu, tworzenia modeli biznesowych, zarządzania innowacjami, rozwoju nowego biznesu i nowych produktów. Posiada jedenastoletnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych i prowadzeniu warsztatów dla takich firm jak Porsche, Scania, Vodafone, Swisscom, TP S.A., Orange, Bank BGŻ.

Czas trwania warsztatów: 5h

Do pobrania: opis warsztatu (pdf)

Rafał Dudkowski

Doświadczony konsultant i trener w dziedzinie strategii wzrostu, tworzenia nowych modeli biznesowych, zarządzania innowacjami, rozwoju nowego biznesu i nowych produktów. Posiada jedenastoletnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych i prowadzeniu warsztatów dla takich firm jak Porsche, Scania, Vodafone, Swisscom, TP S.A., Orange, Bank BGŻ. Jest wykładowcą akademickim i szefem projektów badawczych w dziedzinie innowacji w Szwajcarii i Szwecji. Posiada doktorat w dziedzinie zarządzania innowacjami Uniwersytetu St. Gallen w Szwajcarii. Jest autorem wielu publikacji o tej tematyce w Polsce i za granicą oraz współautorem książki Business Model Generation.