mytaxi

pomysł: Niclaus Mewes (CEO), Sven Külper (CMO), 2009

Mytaxi to bezpłatna aplikacja pozwalająca w szybki sposób zamówić najbliższą dostępną taksówkę, bez konieczności dzwonienia na centralę telefoniczną. Pasażer zamawia taksówkę, kontaktując się bezpośrednio z kierowcą za pomocą smartfona, a taksówkarz, który znajduje się najbliżej pasażera, jako pierwszy otrzymuje zlecenie do wykonania kursu.

Zarówno klient, jak i kierowca znają swoje aktualne lokalizacje i mogą je oglądać na mapie. Z punktu widzenia pasażera bardzo ważna jest pewność, że taksówka po niego przyjedzie. Pasażer zawsze zna imię oraz markę i model samochodu, którym jedzie kierowca, a także widzi zdjęcie kierowcy. System w czasie rzeczywistym pokazuje pozostały czas dojazdu kierowcy do pasażera, a także dzielący ich dystans.

Aplikacja oferuje dodatkowe opcje: zamawianie ulubionego kierowcy czy określanie metody płatności. Pasażerowie mogą także „zapisać” swoich ulubionych kierowców, którzy będą traktowani priorytetowo przy następnej rezerwacji. Ponadto kierowcy mytaxi świadczą usługi na wysokim poziomie, ponieważ zależy im na otrzymaniu od pasażera jak najlepszej oceny. Dzięki dobrym ocenom mają więcej zleceń od mytaxi. W razie potrzeby kierowca zawsze może skontaktować się klientem przez telefon. Aplikacja zapewnia poczucie kontroli i bezpieczeństwa zarówno pasażerom jak i taksówkarzom.