Earlwyn Covington / Myślenie o jedzeniu

 Earlwyn CovingtonW jaki sposób doprowadzić do współpracy tych wszystkich osób? Nie tylko projektantów, artystów, restauratorów i tak dalej, ale również kreatywnych twórców, trendsetterów, właścicieli sklepów, firmy zajmujące się dystrybucją masową, lokalnych rolników i wszystkie inne osoby, które uważają, że jedzenie stanowi nie tylko kluczowy element ich działalności, ale również przyszłości nas wszystkich?

Biorąc pod uwagę fakt, że ludzie wiedzą coraz więcej na temat żywienia i są coraz bardziej świadomi istnienia nawyków żywieniowych, rozmawianie na temat wpływu tego, co jemy na co dzień, na nasze życie, jest bardziej istotne niż kiedykolwiek. Ważny jest nie tylko wybór oparty na jakości, o którą tak bardzo zabiegamy w dzisiejszym świecie. Należy również mówić o celach i narzędziach, sposobach jedzenia, sposobach dostarczania jedzenia, a nawet o edukacji międzykulturowej, ponieważ jedzenie może jednoczyć.

Od rzeczy materialnych po nasze wyobrażenia i rzeczy niematerialne…

Earlwyn Covington, pochodzi z Atlanty (USA), jest wydawcą, pisarzem i kuratorem. Współpracuje z wieloma galeriami, pracowniami projektowymi i agencjami PR. Prowadzi wykłady w dziedzinie nauk humanistycznych na uczelniach artystycznych we Francji i innych krajach oraz regularnie udziela się na konferencjach poświęconych kulturze konsumpcji, massmediom i wzornictwu na Sciences Po Paris. Od 2009 roku jest także adiunktem na wydziale Studiów Kulturowych w ESAD w Reims.