Lukasz Bertoli

Simply Clever. Redefining the positioning of a Brand through design

Studium przypadku firmy D&D Frames produkującej ramy i lustra dla sieci handlowych typu DIY. Nasz zespół projektantów dokonał szczegółowej analizy badawczej wzornictwa produktów, co pozwoliło nadać nowy wymiar tak nieskomplikowanym wyrobom jak ramy i lustra. Rozwiązania oparte na prostocie umożliwiające interakcję przedmiotów i materiałów połączono z najnowszymi trendami w budowaniu języka wzornictwa produktów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Innowacja wdrożona w zakresie produktów przeniosła się na cały firmowy system wartości. W związku z tym podjęto decyzję o utworzeniu niezależnej marki w celu zapewnienia ścisłej spójności w ramach nowego asortymentu produktowego oraz w obszarze komunikacji, przy jednoczesnym wykorzystaniu kanału dystrybucji ukierunkowanego na bardziej wymagających klientów.

 

Lukasz Bertoli

Szef Działu Projektowania & CEO, EMO DESIGN, absolwent wzornictwa przemysłowego
na Politecnico di Milano. Współpracował
z Polidesign i z TD studio, opracowując wzornictwo produktów dla wielu słynnych włoskich firm, np. Chicco i Gardesa. W latach 2004-2008
był starszym projektantem wzornictwa przemysłowego w GP designpartners w Wiedniu, gdzie odpowiadał m.in. za projektowanie wzornictwa produktów dla takich marek jak: Philips, Siemens, Citroen, Doppelmayr, Vienna Acoustics, Tchibo, NXP, Boesendorfer, HEI i Conlastic.
W 2008 r. wraz z Carlem Cicilio, założył Emo design, gdzie pełni funkcję Szefa Działu Projektowania.