Harmonogram | Konferencja BiznesUP!

_GODZ:
_CO I GDZIE:
_PROWADZENIE:
_TEMAT:
8_00
Rejestracja

FOYER

9_00
POWITANIE

Sala Kinowa

Michał Piernikowski / Dyrektor Łódź Design Festival

Łukasz Kardas / Prezes Zarządu Ceramika Paradyż, Mecenasa Festiwalu

Weronika Rochacka / moderator konferencji

9_15
POWER SPEACH

Sala Kinowa

Andrzej Jacaszek

Wydawca Harvard Business Review Polska oraz dyrektor zarządzający ICAN Institute

10_15
PRZERWA

FOYER

10_30 - 16_30
WARSZTAT (pl) max 25 osób  

Sala F

Rafał Dudkowski

Doświadczony konsultant i trener w dziedzinie strategii wzrostu, tworzenia nowych modeli biznesowych, zarządzania innowacjami, rozwoju nowego biznesu i nowych produktów. Posiada jedenastoletnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych i prowadzeniu warsztatów dla takich firm jak Porsche, Scania, Vodafone, Swisscom, TP S.A., Orange, Bank BGŻ.

10_30
STUDIUM PRZYPADKU 1 (pl)

Sala Kinowa

Marcin Piotrowski
UX Expert w PLAY

11_15
STUDIUM PRZYPADKU 2 (pl)

Sala Kinowa

Inga Kamińska

Prezes Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Marek Cecuła

Artysta, projektant, były dziekan wydziału ceramiki w Parsons School of Design  w Nowym Jorku, obecnie wizytujący profesor w Royal College of Art w Londynie.  Od stycznia 2013 dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio pracowni  wzorniczej Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA.
Moderator: Rafał Kołodziej

12_00
STUDIUM PRZYPADKU 3 (pl)

Sala Kinowa

Zuzanna Mikołajczyk

Brand Director oraz Członek Zarządu w jednej z największych  polskich firm projektujących i dostarczających rozwiązania  dla biur – MIKOMAX SMART OFFICE.

Wojtek Ławniczak

Doradca i praktyk biznesu. Doradza polskim małym i średnim przedsiębiorstwom oraz sektorowi publicznemu w rozwoju, realizując projekty,  których ramy wyznaczają strategie, marka, innowacje i service design.

12_45
LUNCH / networking dla wszystkich

FOYER

13_45
SPEED DATING *

Sala balowa 1 i 2

1_Magda Kochanowska

Redaktor działu projektowania produktu (3D) w kwartalniku projektowym, 2+3D’. Niezależna konsultantka oraz autorka licznych publikacji  dotyczących wzornictwa, związana także z ASP w Warszawie.

2_Rafał Kołodziej

Strateg, projektant usług, współzałożyciel firmy Greenhat Service & Strategy  Design, w której od kilku lat doradza firmom i instytucjom publicznym  w zakresie strategii i projektowania usług.

3_Alex Grots

Niezależny konsultant w dziedzinie innowacji. Wcześniej wspólnik w firmie  słynnej z innowacyjnych metod pracy, czyli IDEO w Palo Alto (Kalifornia)  oraz dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za funkcjonowanie  IDEO w Niemczech.

4_Bartłomiej Serafiński

Ekspert w dziedzinie budowania marek i wprowadzania na rynek innowacji  produktowych. Jeden z najbardziej doświadczonych strategów  marketingowych w Polsce. Założyciel firmy Touch Ideas.

5_Ewa Voelkel Krokowicz

Od 2008 roku związana z obiektem Starej Drukarni w Poznaniu, w którym w 2011 roku, po długim procesie rewitalizacji, powstała Concordia Design.

6_Katarzyna Królak-Wyszyńska

Chief Opportunity Explorer w firmie Innovatika. Pomaga organizacjom  w tworzeniu strategii, poszukiwaniu nowych źródeł przychodów  i w dobrym rozumieniu potrzeb użytkowników.

7_Wojtek Ławniczak oraz Marcin Chłodnicki

Doradca i praktyk biznesu. Doradza polskim małym i średnim przedsiębiorstwom  oraz sektorowi publicznemu w rozwoju, realizując projekty, których ramy  wyznaczają strategie, marka, innowacje i service design.

8_Lukasz Bertoli i Carlo Ciciliot

Główny projektant & CEO w studio projektowym EMO DESIGN.
Współzałożyciel EMO DESIGN

9_Paweł Luty

Dziennikarz magazynu „Brief” zajmujący się nowymi technologiami  i startupami.

10._Edyta Demby-Siwek
Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej

15_45
PRZERWA

FOYER

16_15
STUDIUM PRZYPADKU 4 (pl)

Sala Kinowa

Piotr Voelkel

Przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu. Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej  oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.  Założyciel School of Form. Współtwórca Concordia Design.

Weronika Rochacka

Niezależna konsultantka w zakresie budowania strategii, zarządzania designem, projektowania usług oraz edukacji projektowej. Realizuje projekty zarówno dla firm komercyjnych, jak i  organizacji sektora publicznego. Członkini Rady  Programowej Łódź Design Festival oraz  Zamku Cieszyn. Współpracuje m.in. z Urzędem Patentowym RP, zespołem  „Design Silesia” Urzędu  Marszałkowskiego w Katowicach oraz z  Akademią Sztuk Pięknych w  Katowicach.

17_00
KEYNOTE (eng)

Sala Kinowa

Alex Grots

Niezależny konsultant w dziedzinie innowacji. Wcześniej wspólnik w firmie  słynnej z innowacyjnych metod pracy, czyli IDEO w Palo Alto (Kalifornia) oraz  dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za funkcjonowanie IDEO w Niemczech.

17_45
ZAKOŃCZENIE

Sala Kinowa

 

 

20_00
AFTERPARTY

MS CAFE, Więckowskiego 36