quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

dwbt

DBWT to nazwa studia projektowego, na którą składają się inicjały dwójki projektantów: Darii Burlińskiej i Wojciecha Traczyka. Duet ten tworzy ciekawe kreacje z zakresu szeroko pojętego designu: projekty przedmiotów codziennego użytku, wzornictwa przemysłowego, mebli oraz grafiki 2D – ilustracje, animacje, wizualizacje, strony internetowe etc.

Duet projektuje w dwóch i trzech wymiarach. Ich produkty są znane i doceniane w Polsce i za granicą. dwbt1Zaprojektowane przez nich przedmioty, w tym dekoracje świetlne Guma balonowa, Cebula, Cumulus Maximus czy Produkt mleczny, prezentowane są w wielu magazynach, albumach i programach telewizyjnych.

Zrównoważone projektowanie podnosi wartość produktów DBWT. Przy produkcji para stosuje minimalizowanie zużycia energii i surowców. Ponadto normą dla projektantów w codziennej pracy jest ponowne wykorzystywanie odpadów przemysłowych lub tworzenie ze zużytych przedmiotów.

Produkt mleczny

Produkt Mleczny to nic innego jak lampa składająca się ze świecących butelek po jogurcie. Ta strategia jest wynikiem głębokiego przekonania projektantów, że w przetrwa tylko to co jest przyjazne środowisko.

dwbt2Dekoracja świetlna CEBULA (2007)

Lampa, która początkowo miała być… fotelem. Mebel okazał się jednak zbyt kosztowny w produkcji i dlatego po szeregu modyfikacji jest dziś wiszącą lampą. CEBULA to wiszący obiekt o wymiarach koło 50 x 50 x 50 cm, będący pięknym źródłem rozproszonego światła. Wykonany jest z jednej, długiej wstęgi białej pianki. Akceptuje wyłącznie świetlówki energooszczędne. I jest jedyną na świecie cebulą, która nie doprowadzi do łez…
Projekt wziął udział w wystawie make me! na Łódź Design Festival 2012.

 

źródło:
http://www.hugmeproject.com/2011/07/dbwt-na-poczatku-bya-cebula.html
http://spotmag.pl/?p=1247
materiały prasowe Łódź Design Festival