quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Expo 2010

expo1EXPO 2010 w Szanghaju to największa i najbardziej spektakularna Wystawa Światowa w historii. Udział w niej wzięło prawie 250 krajów i organizacji międzynarodowych.

Tematem przewodnim EXPO 2010 była jakość życia w mieście. Poprzez hasło Lepsze miasto, lepsze życie organizatorzy zwracali uwagę na problemy pojawiające się w wyniku gwałtownego rozwoju miast takie jak: deficyt terenów przestrzennych, konflikty kulturowe, niedobór zasobów wody i energii, degradacja środowiska, hałas, problemy komunikacyjne oraz problemy społeczne.

Głównym organizatorem udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – zrealizowała projekt wybudowania cieszącego się spektakularnym zainteresowaniem zwiedzających Pawilonu Polski oraz wyposażenie jego przestrzeni wewnętrznej. Przygotowała także obszerny program promocji Polski na  w tej Wystawie – program gospodarczy, kulturalny, program promocji regionów i miast polskich.

expo2Autorem koncepcji polskiej hali na targach EXPO2010 jest zespół architektów w składzie: Wojciech Kakowski, Marcin Mostafa oraz Natalia Paszkowska. Znakiem rozpoznawczym ich projektu są skośne płaszczyzny, które mają budzić skojarzenia z misternie składaną papierową kartką oraz zewnętrzna warstwa fasady oparta na wzorze inspirowanym ludową wycinanką. Jak twierdzą projektanci, ażurowe pokrycie budynku nie jest prostym odwzorowaniem folklorystycznej dekoracji, ale przełożeniem dawnych wzorów na współczesny język architektury.

 

źródło:
http://www.etnodizajn.pl/teoria/dzieje-sie/pawilon-polski-na-expo-2010-juz-prawie-gotowy
http://www.expo2010.com.pl/