quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Paweł Grunert

pawelgrunert1Urodził się w 1965 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1990 roku, w Pracowni Mebla, uzyskał dyplom z wyróżnieniem za pracę zatytułowaną „Moje krzesła”. W latach 1990-91 był asystentem w tejże pracowni, a w latach 1993-94 w Pracowni Form Wizualnych. Zrealizował kilka dużych wystaw indywidualnych, m.in. „Dom” (1993), „Obiekty” (1995), „Pokaz w fabryce” (1997), „Meblarium 1” (2002), „Galeria Opera” (2003). Wielokrotnie nagradzany artysta, wystawia swoje prace w kraju i za granicą, ostatnio w kwietniu 2009 r. w Mediolanie („ECOTRANSPOP” Edizioni Galleria Colombari). pawelgrunert2W 2008 roku był gościem festiwalu Łódź Design (wystawa zbiorowa PLAY & JOKE). Jego rzeźby, obiekty i unikatowe meble znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

pawelgrunert3Paweł Grunert tworzy na pograniczu rzeźby i sztuki użytkowej. Poszukuje niekonwencjonalnych rozwiązań formalnych, układów przestrzennych i zestawień różnych struktur. Do swoich projektów używa zarówno materiałów naturalnych m.in.: gałęzi, słomy, ziemi, trawy, siana, trzciny oraz drewna, jak i również cegieł, tkanin i różnych stopów metali. Ostatnio zainteresowały go surowce wtórne. Artysta bada możliwości wykorzystywanych materiałów, próbując znaleźć idealną formę dla swoich projektów.

 

źródło:
http://designattack.pl/pawel-grunert-meblarium/