quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Marek Cecuła

marekcecula1Artysta ceramik, projektant, laureat wielu prestiżowych nagród, wykładowca renomowanych uczelni artystycznych. Urodził się w 1944 roku w Kielcach i tu spędził dzieciństwo. W wieku 16 lat wyjechał do Izraela, gdzie studiował i uczył się zawodu ceramika. W 1978 roku osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył studio Modus Design, zajmujące się projektowaniem i produkcją ceramiki. W latach 1985-2004 był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku. Jest profesorem w National Collage of Art and Design w Bergen w Norwegii.

Wspólnie z Instytutem Adama Mieckiewicza, Zakłady Porcelany Ćmielów organizują warsztaty Art Food. W ramach projektu, dwunastu studentów poznańskiej School of Form oraz Royal College of Art w Londynie projektuje ceramiczne naczynia łączące sztukę i wiedzę humanistyczną. W trakcie warsztatów studenci poznają, jakie kulturowe aspekty spożywania posiłków oraz jak smak i sposób przyrządzania potraw wpływają na formy ich podania.
Modus Design

Modus Design działa od 1976 roku, początkowo jako studio ceramiczne założone w nowojorskim SoHo. Znakiem rozpoznawczym studia są tworzone od lat alternatywne propozycje w dziedzinie ceramiki użytkowej i dekoracyjnej. Ceramika kreowana przez Modus Design zachęca do tworzenia codziennych ceremonii, rozwijając nowe możliwości aranżacji “pejzażu” stołu.

marekcecula2Pod koniec lat 90. Modus Design przeniosło swoją siedzibę do Kielc, skąd realizuje projekty o lokalnym, ogólnopolskim i światowym zasięgu. Od stycznia 2013 r., wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., tworzy Ćmielów Design Studio, pracownię wzorniczą pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły. Filozofią studia jest powrót do ruchu „artyści w przemyśle” – współpracy projektantów z fabrykami przy tworzeniu nowych produktów. ĆDS to również przestrzeń eksperymentowania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i wprowadzania nowoczesnych technologii do procesu produkcji porcelany.

Kolekcja porcelany „New Atelier„, zaprojektowana przez Ćmielów Design Studio, wyprodukowana przez Ćmielów została zaprezentowana podczas Łódź Design Festival 2012.

 

źródło:
http://www.modusdesign.com/
http://www.domoplus.pl/d_slownik_31_marek-cecula.html#ixzz2eKpYcF5E
http://cmielowdesignstudio.wordpress.com/