quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Front Architects

frontarchitects3frontarchitects2frontarchitects1Istnieją na rynku od 2003 roku. Paweł Kobryński /1970/, Wojciech Krawczuk /1973/ i Marcin Sakson /1975/ to absolwenci Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury (dzisiejszy Wydział Architektury) Politechniki Poznańskiej.
Namacalnym debiutem grupy była księgarnia Bookarest (2004-2010, współautor mgr inż. arch. E. Jankowska-Ipnotic Architecture), nieistniejąca już w budynku galerii w Starym Browarze w Poznaniu, uznawana przez wielu za jedną z najlepszych w Europie (w 2010 księgarnia zmieniła lokalizację i projektanta). Podstawowym założeniem działalności jest poszukiwanie najbardziej praktycznych i racjonalnych rozwiązań funkcjonalnych, przy jednoczesnym dążeniu do harmonii i zaspokojenia potrzeb estetycznych miejsca i użytkownika.

Front Architects projektuje budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, budynki mieszkalne wielorodzinne, a także jednorodzinne, wnętrza oraz grafikę. Grupa bierze udział w wielu konkursach i ciągle poszukuje nowych wyzwań.  Projektując kierują się swoim mottem: “Ściany mają uszy, więc muszą mieć też twarz”.

frontarchitects4W 2007 r. w pracowni powstał swoisty manifest, eksperymentalna propozycja domu/schronienia dla młodego/starego człowieka dzisiejszych czasów Świata Zachodu tzw. Single Hauz. Projekt znalazł uznanie wielu portali internetowych na całym świecie.

Single Hauz
Propozycja domu dla singla to odpowiedz na zapotrzebowanie zgłaszane przez nowych odbiorców rynku nieruchomości. Niewielkich rozmiarów budynek, wsparty na pojedynczej belce, do wnętrza którego prowadzą zewnętrzne schody, to tak zwany Single Hauz. Jego zadaniem jest w pełni sprostać oczekiwaniom i potrzebom ludzi samotnych, skupiając się na idei: minimum powierzchni, maksimum komfortu i swobody. Inspiracją dla tego nietypowego obiektu był wolnostojący reklamowy billboard, z pozoru niezauważalny, zajmujący niewiele miejsca w przestrzeni.

W 2008 r. magazyn Wallpaper umieścił pracownie na liście 50 najbardziej pożądanych młodych pracowni świata.

źródło:
http://www.frontarchitects.pl/
http://www.strefaaktywnych.pl/artykuly,73,single-hauz-nowatorski-projekt-domu-dla-singla.html