quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Studio Kompott

kompott1Studio Kompott (Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz, Krystian Kowalski, Marcin Krygier) powstało w maju 2009 roku i jeszcze w tym samym miesiącu otrzymało swoją pierwszą nagrodę.

Ich projekt Easy Plug – rodzaj alternatywnego korka do wanny i umywalki – zajął pierwsze miejsce w warszawskim konkursie Young Design 2009. kompott2Projekt doceniło również jury w prestiżowym Royal College of Art; Easy Plug został zwycięzcą konkursu Selected Works w Instytucie Innowacji tej uczelni.

Projektanci działają zgodnie z ideą design thinking – co oznacza myślący, inteligentny design. W swoich projektach szukają błyskotliwych rozwiązań, które opierają na wcześniejszych obserwacjach zachowań ludzi. Studio prowadzi wnikliwe badania nad relacją między użytkownikiem a przedmiotem oraz nową typologią rzeczy.

kompott3Innymi projektami Studia Kompott są między innymi projekt Parkoweru oraz system mebli 6 Degrees.

Parkower to projekt dla miasta Warszawy mający na celu zwiększenie liczby bezpiecznych stojaków rowerowych. Minimalna ingerencja w istniejący już element krajobrazu miejskiego poprzez wywiercenie otworu w słupku wygradzającym – daje nowe możliwości lokalizacji stojaków i zwiększenia ich liczby w przestrzeni publicznej.

kompott46 Degrees (6 stopni) to elastyczny system przechowywania. Oparty na powtarzającym się elemencie pozwala tworzyć różnorodne układy i konfiguracje. Jeden element pełni funkcję stołka lub małego stolika, większa liczba elementów to bardziej złożony system półek i regałów. 6 Degrees projektowane było z myślą o przechowywaniu książek – moduł mieści formaty od A5 do A4 i ciut większe. Kąt nachylenia półki sprawia, że książki naturalnie opierają się o jej boki i o podziałkę pośrodku. Moduły wykonane są z dębu i fornirowanych płyt MDF. Poszczególne moduły łączą się ze sobą za pomocą standardowych kołków meblowych. A nazwa 6 stopni oznacza kąt odchylenia półek od pionu.

kompott5W 2010 roku podczas Łódź Design Festival Studio Kompott zaprezentowało Mikro-Przestrzenie będące mobilnymi obiektami zaprojektowanymi dla przestrzeni miejskich. Wysokie ściany izolują akustycznie i wizualnie od zgiełku. Zapach, faktura i naturalność drewna pozwalają na chwilę przenieść się w inną rzeczywistość.

 

źródło:
http://www.artbiznes.pl/index.php/kochaja-design-i-kompott/
http://designteka.pl/projekty-studia-kompott.html
materiały prasowe Łódź Design Festival