quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

MOPSDESIGN

mopsdesign1 Mopsdesign jest marką stworzoną przez Joannę Chomka-Jaworską absolwentkę wydziału projektowania (Ceramiki i Szkła), specjalność ceramika na ASP we Wrocławiu. W 2008 roku stworzyła studio, w którym projektuje i wykonuje swoje projekty, a sama określa się jako Craft Designer. Zaraz po studiach brała udział w prestiżowych targach Ambiente we Frankfurcie w kategorii Talents przedstawiając zestaw  Śniadanie dla Singla. W następnym roku, 2009 kolejny jej projekt, talerze Cream był wystawiany na targach Mobitex w Brnie. Został także wyróżniony na pokonkursowej wystawie Design – Antydesign . Także w 2009 roku Joanna wciągnęła w świat ceramiki przemysłowej swojego męża Arkadiusz Jaworskiego (architekta) i tak pierwszym owocem pracy duetu projektowo – życiowego stał się projekt FUSION, który można było obejrzeć na Łódź Design Festival 2009 gdzie był pokazywany w ramach wystawy Non Object Ive ( przedstawiającej najnowsze trendy we współczesnej ceramice).

mopsdesign2Obecne Mopsdesign to profesjonalne studio projektowe z zapleczem produkcyjnym. Studio ofertę kieruje do producentów, agenci reklamowych, galerii oraz klientów indywidualnych. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji ceramiki użytkowej. Wyposażone jest zarówno w sprzęt pozwalający realizować wirtualne projekty w 3D jak i w oparciu o tradycyjne techniki modelarskie. W pełni wyposażone studio daje możliwość zapewnić kompleksową obsługę począwszy od koncepcji i tworzenia wirtualnych modeli 3D, poprzez rapid prototyping, modelowanie w gipsie oraz tworzenie prototypów w materiale docelowym. Zwieńczeniem współpracy może być przygotowanie i zrealizowanie produkcji dla zleceniodawcy. Oprócz zleceń dla firm zewnętrznych nie ustają prace nad własnymi kolekcjami, które są sprzedawane pod logo Mopsdesign.

mopsdesign3Misa Moon

Misa Moon została zaprojektowana z myślą o serwowaniu owoców, sałat, pieczywa czy ponczu. Ręczne wykonanie z porcelany Lomoges oraz księżycowy deseń, nadaje jej szczególnego charakteru, dzięki czemu może stać się ozdobą stołu. Inspiracją do powstania misy jest estetyka lat 60-tych.

Misę wyróżniono w plebiscycie must have na festiwalu Łódź Design 2012.

 

źródło:
materiały prasowe Łódź Design Festival
http://www.mopsdesign.pl/
http://czasnawnetrze.pl/design/mistrzowie-designu/12274-mopsdesign-prostota-i-biel-ceramiki