quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Mamsam

mamsam1Mamsam to firma Mikołaja Długosza, która istnieje od 2010 roku. Produkuje przedmioty, które są najczęściej odkopanymi polskimi pomysłami, takie jak krzesła i kubki zaprojektowane w latach 60 i 70.

Produkty wytwarzane są zawsze w ograniczonych nakładach. Krzesła produkowane są w jednym kolorze do kilkudziesięciu, a serie kubków w swoich wzorach nie przekraczają nigdy stu sztuk.

mamsam2Firma odtworzyła między innymi, pochodzące z połowy lat 70., krzesło siatkowe zaprojektowane przez Henryka Sztabę.

Mamsam produkuje limitowane serie kubków barowych łączących nowoczesne wzornictwo z tym, które znamy z czasów PRL. Projektantami kubków są między innymi: Janek Bersz , Wojtek Koss, Jurek Gruchot, Edgar Bąk, Maciej Lebiedowicz, Michał Pawlik, Maurycy Gomulicki, Piotr Wójcicki, Olek Modzelewski, Honza Zamojski, Anna Piwowar, Hakobo.

mamsam3Kubki zaprezentowano na wystawie must have podczas Łódź Design Festival 2012.

 

Źródło:
http://mamsam.pl/