quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Monomoka

Grupę Monomoka tworzą siostry bliźniaczki Katarzyna i Monika Gwiazdowskie oraz Piotr Saladra. Wszyscy są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i współpracują ze sobą od 2004 roku. Projektują przede wszystkim meble: pufy, stołki, kanapy, ale także inne przedmioty codziennego użytku, np. abażury do lamp. Ich niezwykle oryginalne prace są wykonane z miękkich materiałów – poliestrowych, lnianych lub bawełnianych włóczek, poduszeczek i wełnianych kokonów. Efekt dekoracyjny zawdzięczają różnorodnym ściegom tkanej lub szydełkowanej nici i często bardzo żywej kolorystyce. W niektórych realizacjach miękkość i biomorficzność tkaniny kontrastowana jest z naturalnym drewnianym stelażem czy podstawą (np. siedzisko „Souffle„).

Artyści z Monomoki przywiązują dużą wagę do ekologii, kładą nacisk na stosowanie naturalnych surowców i podkreślają rękodzielniczy, zaczerpnięty z tradycyjnego rzemiosła, charakter swojej pracy. Motywy ich projektów są inspirowane procesami biologicznymi obserwowanymi w naturze, meble naśladują kształtem na przykład strukturę plastra miodu, płatki karczocha czy kokon jedwabnika.

 

źródło:
http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/monomoka-w-finale-furniture-design-award-2013
http://www.monomoka.com/