quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Florabo

florabo1Pracownia Florabo powstała z potrzeby przywrócenia i wprowadzania zieleni w przestrzeń miejską, zarówno publiczną jak i prywatną, poprzez stosowanie niestandardowych zielonych rozwiązań.
Najmłodszym produktem Florabo jest Florama – samowystarczalny, mobilny, zielony, żywy obraz. W podstawowej wersji przypomina biały ceramiczny odlew. W ramie ulokowane zostały włókninowe doniczki z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Ramę z roślinami można powiesić w dowolnym wnętrzu.
Pośród projektów Florabo znajdują się również zielone realizacje oraz ściany na eventach (TVN, otwarcie butiku Izabeli Łapińskiej), zielone scenografie do reklam (Castorama, mBank) oraz projekty architektury krajobrazu w miejscach wydarzeń kulturalnych (KontenerArt w Poznaniu).

florabo2Florama – Ogród

Florama to samowystarczalny, mobilny, zielony, żywy obraz. W ramie ulokowane zostały włókninowe doniczki z ziołami lub roślinami ozdobnymi. Można ją zawiesić lub postawić. W kuchni dostarcza świeżych ziół, w biurze oczyszcza i nawilża powietrze, w miejscach użyteczności publicznej stanowi niepowtarzalny element dekoracji wnętrz.

Projekt wziął udział w wystawie must have na Łódź Design Festival 2012.

 

źródło:
www.florabo.eu
materiały prasowe Łódź Design Festival