quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

ARTYKUŁY SĄ W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA, prosimy o cierpliwość :)

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Beton

BetonWarszawskie studio projektowe założone w 2007 roku przez Martę Rowińską – absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Kolegium Mody Łódzkiej ASP oraz Lecha Rowińskiego – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Beton zajmuje się architekturą, designem, scenografią teatralną, grafiką użytkową, typografią, animacją, projektowaniem ubrań. Współpracuje z niezależnymi twórcami teatralnymi i performerami (Teatr Bretoncaffe, Rodney Place, Universal Law of Impermanence).
Beton 1Artyści tworzą też meble i inne obiekty przestrzenne. Wykonali kilkadziesiąt projektów oprawy graficznej festiwali i wydarzeń kulturalnych, plakatów, książek, stron www; kilka realizacji oprawy muzycznej do filmów pełnometrażowych. Zrealizowali niewielką kaplicę wybudowaną dla prywatnego inwestora w sielskim, nadwiślańskim krajobrazie. Kaplica Wotum Aleksa była pierwszym w historii polskim obiektem, który znalazł się finałowym gronie najlepszych europejskich budynków walczących o nagrodę im. Miesa van der Rohe.
Beton 3Na swoim koncie mają tez projekty ubrań, między innymi teowniki – kolekcję ubrań z tkanin formowanych w kształt dwuteownika, stworzoną
z kilkudziesięciu zszytych ze sobą systemowych elementów.

Wspólnie z Aze Design tworzą kolektyw projektowy „Plecy”.

Źródło:
http://www.culture.pl/baza-design-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/beton
http://www.azedesign.pl/projekty/15,3DIABLY
http://www.archirama.pl/architektura/mlode-pracownie-beton,67_163.html