must have from Poland w Hongkongu – podsumowanie

Wystawa must have from Poland prezentowana do tej pory podczas europejskich targów i festiwali tym razem zagościła na innym kontynencie. Design rodem z Polski zaprezentowany został w sercu Chin – Hongkongu, tętniącej życiem biznesowej metropolii.
Targi Inno Design Tech Expo odbywające się w dniach 5 – 7 grudnia to część największego wydarzenia w Azji poświęconego designowi – „Business of Design Week”.
7 dni, 11 wydarzeń, 100 wyśmienitych prelegentów i 100 tys. odwiedzających, a wśród nich wystawa must have from Poland.
Polska wystawa wyróżniała się na tle innych prezentacji – była otwarta, przestrzenna, położona w świetnej lokalizacji. Komunikacja dostępna z każdej strony ułatwiła zwiedzanie, obiekty prezentowane w naturze można było dotykać i testować. Aranżacja oparta na koncepcji szachownicy podkreślała wagę strategicznego myślenia w procesie projektowania, niezbędnego by powstał innowacyjny projekt. Szachownica stanowiła też mapę wystawy ułatwiającą widzowi poznanie poszczególnych części ekspozycji. Wszystkie te zabiegi sprawiły, że wystawa była tłumnie odwiedzana i budziła spore zainteresowanie wśród zagranicznych gości. Udział w targach w Hong Kongu był świetnym doświadczeniem. Okazuje się, że dobry design niezależnie od miejsca pochodzenia, podłoża kulturowego i zaplecza uniwersyteckiego projektantów ceniony jest wszędzie na świecie. Cieszymy się, że azjatycka publiczność doceniła estetykę, świetną jakość oraz różnorodność polskiego wzornictwa.

Organizator: Adam Mickiewicz Institute (www.culture.pl)

Zapraszamy także do zapoznania się z korespondencją z Hongkongu stworzoną przez DesignAlive. Można ją przeczytać TUTAJ.