Paradyżowa Kraina

Paradyżowa Kraina to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci, które towarzyszą Łódź Design Festival już od trzech edycji. Ich celem jest zapoznanie najmłodszych z tematem projektowania i designu w formie dostosowanej do wieku – poprzez zabawę, interaktywną edukację i samodzielne projektowanie. Pomysłodawcą cyklu rozwijającego zdolności twórcze najmłodszych jest Ceramika Paradyż.

„Każde dziecko jest projektantem. Nowatorskie pomysły i nietuzinkowe rozwiązania cechują najmłodszych, dlatego tak ważny jest rozwój świadomości i kreatywności. Odpowiednie kształtowanie młodych umysłów i uzmysłowienie drzemiącego w nich potencjału to zadanie dla nas dorosłych, dlatego już po raz trzeci Ceramika Paradyż organizuje warsztaty Paradyżowa Kraina. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje przyniosą dużo radości zarówno małym jak i dużym uczestnikom” – Organizator, Ceramika Paradyż

Tegoroczna odsłona Paradyżowej Krainy odbędzie się w sobotę 26 października w głównym centrum festiwalowym Łódź Design przy ul. Targowej 35. Uczestnicy będą podzieleni wg. wieku na trzy grupy:

• Mała Kraina (3-6 lat), /10.00-11.10/ + spacer po wystawach /11.20-11.50/
• Średnia Kraina (7-10 lat), /11.30- 12.40/ + spacer po wystawach /12.50-13.20/
• Duża Kraina (11-14 lat), /13.00-14.10/ + spacer po wystawach /14.20-14.50/

Program warsztatów został przygotowany przez Archidzieciaki. „Bawimy się, projektujemy, budujemy! Naszym celem jest pozwolić dzieciom, by na chwilę poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły, jak łatwo można zmieniać swoje otoczenie. Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów uczymy się projektować, konstruować i budować” – obiecują Archidzieciaki.

Rozgrzewką przed głównym zadaniem będzie Marshmallow Challenge, dzięki któremu dzieci nauczą się współpracy
i nieszablonowego myślenia. Wspólnie wybudują jak najwyższą wieżę m.in. z makaronu spaghetti, taśmy i sznurka. Zwieńczeniem wieży zwykle jest pianka marshmellow, tym razem jednak zostanie zastąpiona elementem mozaiki Paradyż. Najlepiej w tym zadaniu wypadają architekci i przedszkolaki!

Główną częścią zajęć będzie budowanie Paradyżowej Krainy na gotowym planie miasta. Stopień trudności zostanie dostosowany do wieku uczestników. Najmłodsza grupa przygotuje krainę nad rzeką, a średnia małe miasteczko z ulicami i placem wg. planu miejskiego. Na najstarszych czeka prawdziwe wyzwanie: metropolia z wieżowcami, szkołami, policją, sklepami, parkami.

W warsztatach będą mogły wziąć udział osoby, które wcześniej zgłoszą się i zapiszą. Jednak po zakończeniu części warsztatowej Paradyżowa Kraina otworzy swoje drzwi – każdy będzie mógł przyjść i budować pod okiem Archidzieciaków oraz animatorów Łódź Design Festival.

Za aranżację wnętrza Paradyżowej Krainy odpowiada grupa projektowa Tabanda – trójka architektów zafascynowanych projektowaniem mebli i wszelkiego rodzaju form użytkowych. Zaprojektowane przedmioty wykonują własnoręcznie, doskonale się przy tym bawiąc. Co przygotowali na tegoroczną edycję warsztatów Ceramiki Paradyż, zobaczymy już w październiku w Łodzi.

Informacje o zapisach na część warsztatową poniżej:

* Mała Kraina (3-6 lat), o godzinie 10.00
brak wolnych miejsc

* Średnia Kraina (7-10 lat), o godzinie 11.30
brak wolnych miejsc

* Duża Kraina (11-14 lat), o godzinie 13.00
Formularz do zapisu znajduje się tutaj.

Na warsztaty zaprasza Ceramika Paradyż – Mecenas Festiwalu.

Ponadto zapraszamy na otwarte zajęcia w Paradyżowej Krainie od 14.30 do 20.00.

Paradyzowa Kraina logo logo CP.cdr   archidzieciaki tabanda