Miejsca / Godziny Otwarcia

mapka_small

01
Centrum Festiwalowe
Targowa 35, tel. +48 502 925 633
17.10: 18:00-21:00
18-27.10: 10:00-20:00

Parter:
/ Biuro festiwalowe / Biuro prasowe

/ Księgarnia Bookoff / Czytelnia 
/ pop-up shop Fabryka Form
/ Sklepik ŁDF / Szatnia
/ Miejsce na wózki dziecięce
/ Kawiarnia Rigello:
17-26.10, 10:00-20:00: Konkurs AMG.net na najbardziej kreatywny projekt aplikacji mobilnej
/ Remade Market: 27.10, 10:00-20:00
/ Strefa projektanta:
18.10-20.10, 10:00-20:00: Hewlett Packard, TIKKURILA, CAD Projekt K&A, Porta Drzwi – Porta Cad 3D, Wydawnictwo Murator
Prezentacje w Strefie projektanta:
18.10, 20.10, 12:00 / 18:00: Odkrywam, projektuje, tworzę wnętrze z CAD Decor PRO
18-20.10, 12:00 / 16:00: Kreatywność, Mobilność, Współpraca: prezentacje rozwiązań druku wielkoformatowego, Hewlett Packard
18.10-20.10, 10:00 / 12:00 / 14:00 / 16:00 / 18:00:
PortaCAD 3D: dotknij trzeciego wymiaru projektowania, Porta Drzwi
Biblioteki kolorów dla architektów i projektantów wnętrz: warsztaty poświęcone pracy z programem Tikkurila Colours
/ Strefa Wypoczynku – salonik prasowy wydawnictwa Murator S.A.
wystawy:
Kuchnia Nuuun N2, projekt Maciej Karpiak (DuPont, DuPont™ Corian®)
Ścianka interaktywna – Tikkurila

I piętro:
/ Bawialnia edukacyjna
wystawy:
make me!, kurator: Łódź Design Festival
Operacja książ (Operation “Książ”), Monika Patuszyńska
Inne miasto (Another City), kurator: Iva Š. Tattermuschová & de-sign.cz
Uwaga szkło (Handle with care), Flowers for Slovakia
Współczesne improwizacje (Modern Improvisations), kurator: TABANDA
must have, kurator: Łódź Design Festival
Dom iluzji (House of illusion), Ceramika Paradyż – Mecenas of the Festival
Ćmielów Design Studio – diversity In porcelain, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i
„Chodzież” S. A.
Design Alive Awards 2012 Nagrody za kreatywne myślenie (Design Alive Awards 2012 for creative thinking)
Copper in a box, Polskie Centrum Promocji Miedzi

II piętro:
wystawy:
JustLight – nowa era oświecenia (JustLight – a new era of lighting), DuPont™ Corian® i Krause
Daj spokój. Dizajn to frajda (Come on. Design is fun), IKEA
Nowe placówki Poczty Polskiej (New points of Polish Post), Poczta Polska
Living in contrasts, taste of inspirations, Interprint
Designed by nature (Zaprojektowane przez naturę), Philips
Pure Bentwood, TON
Pożywienie | Projektowanie | Człowieczeństwo (Food | Design | Humanity), kuratorzy: Sonja Stummerer i Martin Hablesreiter
Hungry Planet (Głodna planeta), Peter Menzel, Faith D’Aluisio
Wokół stołu (At the Table), kurator: Kolektyw Studencki ASP Gdańsk
Art Food, kurator: Marek Cecuła
The Wishing table (Stoliczku nakryj się), kurator: Michael Vasku
Certain needs, Villeroy & Boch, Glaz-Bud

III piętro:
wystawy:
JustLight – nowa era oświecenia (JustLight – a new era of lighting), DuPont™ Corian® i Krause
Porta Design Project, Porta Drzwi
Chmura światła (Cloud of light), Chors
Ulotność (Transitoriness), Lako
Innowacyjnie urządzamy wnętrza. Siła żywiołów w zgodzie z naturą (Innovation in interior design. The power of the elements in harmony with the nature), Kronopol
DEEP NEED | empatia i projektowanie (DEEP NEED | empathy and design), kuratorki: Magda Kochanowska i Aga Szóstek
Drzewo (The Tree), kurator: Jarosław Hulbój
Self indulgent design (Niczym nieograniczona przyjemność projektowania), David Carson – odwołana
Nowoczesność – Tradycja – Proces – Kreacja (Modernity – Tradition – Process – Creation), ASP Łódź

IV piętro:
/ Punkt widokowy na Łódź
/ Paradyżowa Kraina: 26.10, 10:00-20:00
exhibitions:
JustLight – nowa era oświecenia (JustLight – a new era of lighting), DuPont™ Corian® i Krause
ZA-MIESZKANIE. Miasto ogrodów, miasto ogrodzeń (IN HABITATION. Garden city, gated city), kuratorzy: Dorota Jędruch, Dorota Leśniak-Rychlak, Agata Wiśniewska, Michał Wiśniewski, kurator łódzkiej odsłony: Kacper Kępiński
OperaLab Projektowanie tożsamości / Tożsamość Projektowania – wystawa projektów mobilnych pawilonów dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (ThinkCloud), kurator: Igor Gałązkiewicz, Instytut Architektury i Wzornictwa w Łodzi
Dobre Wejście – popatrz na klamkę i drzwi! Projekty konkursowe (Good Entrance), DRE & Domino
Mapping Wolumetryczny (Volumetric Mapping), Bridge - wystawa odwołana
Designed to be Individual, CSTM
Miejski Salon 2013, Institute of Design Kielce

Na każdym piętrze znajduje się strefa odpoczynku (Astrini Design)

02
Diehl Deco
Gdańska 79
17.10-27.10: Arper – Przyjazna przestrzeń
18.10, 21:00: wernisaż + after party
pon.-pt: 10:00-18:00
sob.-ndz.: 11:00-15:00

03
Mały Pikuś
Nowomiejska 10
15.10-31.12: Bogowie
15.10: 21:00: wernisaż
pon.-ndz.: 16:00 do ostatniego klienta

04
Miejski Punkt Kultury Prexer – UŁ
Pomorska 39
18.10-27.10:
Ćwiartka
Stół za 100
Prace domowe
18.10: 17:30: wernisaż
pon.-pt.: 12:00-18:00

05
Allmendinger – Akademia Architektury
Łąkowa 11
17/19.10: 13:30: wykłady
20.10: 13:30/14:30: wykłady

06
Galeria Adi Art
Piotrkowska 60
20.10-27.10: zUżycie SZTUKI
20.10: 18:00: wernisaż
pon.-pt.: 11:00-18:00
sob.: 13:00-17:00

07
Galeria Wschodnia
Wschodnia 29/3
16.10-31.10: Rozkwit 
16.10: 19:00: wernisaż
pon.-pt.: 16:00-18:00
sob.-ndz.: 12:00-17:00

08
Muzeum Książki Artystycznej
Tymienieckiego 24
17.10-27.10: Tadzio_marzyciel
17.10: 20:00: wernisaż
pon.-ndz.: 11:00-18:00

09
Dom Literatury
Roosevelta 17
27.09-26.10: Wystawa prac Pawła Piechnika 
26.10: 19:00: finisaż
pon.-pt.: 10:00-17:00

10
ms cafe
Więckowskiego 36
pn.-czw: 11:00-22:00
pt.: 11:00 do ostatniego klienta
sob.: 17:00 do ostatniego klienta
ndz: 12:00-20:00

11
Owoce i Warzywa
Traugutta 9
19.10-7.11: Łódź, miasto nieskończone: Niezrealizowane projekty architektoniczne w Łodzi. 1945-89.
19.10: 18:30: wernisaż
20.10: 20:00: projekcja
22.10: 18:00 / 23.10: 19:00: spotkania
24.10: 18:00: warsztat
pn.-śr.: 10:00-1:00
czw: 10:00-2:00
pt., sob.: 10:00-3:00
ndz: 12:00-1:00

12
zmianatematu.
Piotrkowska 144
18.10-27.10: Open & Drink
18.10, 22:00: wernisaż i impreza
pon.-pt.: 10:00 do ostatniego klienta
sob: 11:00 do ostatniego klienta
ndz: 11:00-23:00

13
Niebostan
Piotrkowska 17
19.10-27.10 The Spirit of Poland
19.10: 18:00: wernisaż
20.10: 16:00: warsztat
pon.-ndz: 12.00 do ostatniego klienta

14
Studio Rygalik
Częstochowska 19
19.10: 22:00: impreza

15
6. Dzielnica
Piotrkowska 102
19.10-28.10: print control no.2
19.10: 17:00: wernisaż i spotkanie
23.10: 17:00: wykład
pt., sob.: 13:00-20:00
ndz.: 13:00-18:00

16
WI-MA
Piłsudskiego 135 (wejście od 133D)
19.10: 20:20: PechaKucha Night Łódź, vol.12
19.10: 20:00-24:00: Noc Otwartych Pracowni w Wi-Mie
BANDA | korci. | WJTeam | Punkt Widzenia | Spóła Działa | Bajkonur | Pracownia Sitodruku | Aleksandra Kmiecik
/ Fundacja TRANSFORMACJA
21.10-25.10: 12:00-20:00
Więcej szczegółów w zakładce Harmonogram.

17
Architekci Łosiak_Siwiak
Roosevelta 16/6
26.10: 13 na 13
26.10: 12:00-24:00: wystawa jednodniowa
sob.: 12:00-24:00

18
ms¹
Więckowskiego 36
Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta
21.10: 17.30-19:00: wykłady
pon.: nieczynne
wt.: 10:00-18:00
śr.-ndz: 11:00-19:00

19
Pałac Herbsta
Przędzalniana 72
20.09.2013-30.06.2014: Herbstowie. Historie niedokończone
25.10: 19:00: oprowadzanie
pon.: nieczynne
wt.-ndz.: 11:00-17:00

20
GLAZ-BUD – Salon wyposażenia łazienek / Studio projektowe
Przybyszewskiego 99
19.10: 11:00: spotkanie
pon.-pt.: 9:00-18:00
sob: 9:00-15:00

21
RWSL – Recovering Wasted Structure of Lodz:
Kamienica A: Zielona 6
Kamienica B: Piotrkowska 3
Kamienica C: Piotrkowska 243

22
Off Piotrkowska
Piotrkowska 138/140
26.10: 21:00-24:00: Noc Otwartych Pracowni w Off Piotrkowska

/ Mebloteka Yellow
18.10-27.10: Coral Reef
18.10: 20:00: wernisaż
pon.-ndz.: 11:00-22:00

/ Galeria Off
18.10-27.10:
WellDone Dobre Rzeczy 2011 
Struktura 
Na Styku
Nowa Forma
NENUKKO Pop Up Shop
18.10: 19:30: wernisaże
pon.-ndz.: 12:00-20:00

/ Klub DOM
18.10: 22:00: impreza
26.10: 22:00: koncert

/ +concept
pn.-pt.: 11:00-18:00
19.10: 11:00-15:00
26.10: 11:00-15:00 / 18:00-24:00

23
Akademickie Centrum Designu
Księży Młyn 13/15
20.10: 11:00-17:00: kiermasz rękodzielniczy ‚Mów do rączki”

24
Pociąg do Łodzi – souvenirs from Łódź
Księży Młyn 11
17.10: 21:00-24:00
pn.-pt.: 11:00-18:00
sob.: 11:00-15:00

25 
Pracownie na Przędzalnianej
Przędzalniana 63
17.10: 21:30-24:00 Noc Otwartych Pracowni na Księżym Młynie
Pracownia / Studio Aleksandry Sowińskiej (18.10: 12:00-21:00),
Pracownia / Studio Macieja Łuczaka, Pracownia / Studio Natalii Anny Kalisz, Pracownia / Studio Marcina Mielczarka, Anna Ostapowicz Atelier, KOZIERADZKA (18.10: 15:00-21:00)
/ kreatoora Pracownia i Galeria Ewy Żochowskiej, ul. Przędzalniana 63 lok. 6

26
Galeria Ikona
Fabryczna 19
17.10: 20:00-24:00: meeting

27
Domek Ogrodnika
pl. Zwycięstwa 3
17.10-31.10: Wzornictwo plus przemysł
17.10, 19:30: wernisaż
pon.-ndz.: 9:00-19:00
18.10: 9:00-19:00: konferencja

28
Galeria Fabryki Sztuki w Łodzi
Tymienieckiego 3
18.10-27.10: Wyspa Piccolo (Piccolo Island)
18.10: 18:30: wernisaż
pon.-pt.: 9:00-16:00

29
Centralne Muzem Włókiennictwa
Piotrkowska 282
6.05-3.11: 14. Międzynarodowe Triennale Tkaniny
wt.,śr.,pt.: 9:00-17:00
czw.: 11:00-19:00
sob.,ndz.: 11:00-16:00

30
Muzeum Miasta Łodzi
Ogrodowa 15
5.10- 27.10: Polskie Red Doty
11.10: 12:00: wernisaż
pon.: 10:00-14:00
wt.,czw.: 10:00-16:00
śr.: 14:00-18:00
sb.,nd.: 11:00-18:00

31
AOIA
Zachodnia 54/56
17.10-5.11: Dialog miejsca i czasu
17.10: 12:00: wernisaż
pon.-pt.: 8:00-20:00

32
Instytut Architektury i Urbanistyki PŁ
Al. Politechniki 6a
20.10 – ekspozycja stała: P^3 = Projekt Pawilon Parametryczny
20.10: 19:00: wernisaż
pon.-ndz.: 8:00-21:00

33
Galeria ZPAP ‘Na Piętrze’
Piotrkowska 86
17.10-15.11: Monotypie 
17.10: 18:00: wernisaż
pon.-pt.: 10.00-17.00

34
Galeria Nowa
Traugutta 18
19.10-9.11: Brutal – Retrospekcja
19.10: 19:30 wernisaż
wt.-sob.: 14:00-18:00

35
Piotrkowska 217
Piotrkowska 217
19.10: 12:00: warsztat
17.10-27.10: instalacja: Polyphony, MOOMOO Architects
18.10-20.10, 23.10-27.10: 15:00-20:00

36
andel’s Hotel
Ogrodowa 17
17-27.10: VONDOM – Akademia Architektury
18.10: 18:00: Wernisaż i wykład
27.10: 14.30: finisaż i spotkanie
pn.-ndz.: 10:00-20:00

37
Wędrująca witryna
Piotrkowska 54
17-27.10: otwarte całą dobę

38
Lokal
Sienkiewicza 61A
25.10: 21:00: wernisaż i impreza: Lokal – design – analog – party

39
Salon Internity Warszawa
Duchnicka 3, Warszawa
10.10: 19:00: wykład
pn.-pt.: 10:00-18:00
sob.: 10:00-15:00

40
Salon Internity Łódź
Wróblewskiego 19a
18.10: 17:30: wykład: Light Beyond Efficiency // Rogier van der Heide, Chief Design Officer Lighting in Philips

41
Atak Design
Żeligowskiego 43A
17.10-27.10: Comforty ubrane w Kvadrat, wystawa mebli w tkaninach, m.in. Patrizi Urquioli
17.10: 17:00: wernisaż
19.10: 16:00: spotkanie: Lubimy vintage! Spotkanie i premiera nowego fotela Clapp proj. Piotra Kuchcińskiego, Noti.
pn.-pt.: 10:00-18:00
sob.: 10:00-14:00

42
SHOWROOM store
Proletariacka 21/23
17.10-27.10: Przez żołądek do designu
18.10: 19:00: wernisaż
pn.-pt.: 10:00-18:00
sob.: 10:00-15:00

43
Kawiarnia Rigello
Stefanowskiego 17
pn.-pt.: 7.00-21.00

44
Kinnarps showroom, Textorial Park
Fabryczna 17
17.10-27.10: Wystawa News & Stories oraz prezentacja Raportu Trendów
19.10: 17:30: wernisaż
19.10: 18.00: Prelekcja Trend Report
pn.-pt.: 9.00-17.00

45
Double Tree by Hilton
Łąkowa 29
25.10: 8:00-18:00: Konferencja: BiznesUp! Konferencja dla firm

46
Salon Internity Łódź
Textorial Park, Fabryczna 17
pn.-pt.: 10:00-18:00

47
ms2
Ogrodowa 19
20.10: 17:00: spotkanie

48
Hotel Tobaco
Kopernika 64
17-27.10: Raptor na pustyni (Raptor in the desert)
27.10: 12.00: wykład i spotkanie

mapka