Katalog prezentów must have 2013

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do zapoznania się z projektami wyróżnionymi znakiem must have 2013, które rekomendujemy jako przykłady mądrej i świadomej strategii inwestowania w design oraz doskonały pomysł na świąteczne prezenty.

Alexander’s Seven Stones / projekt: Arkadiusz Majewski / producent: Red Bird / cena: 79,99 zł
Innowacyjne klocki drewniane, które rozwijają wyobraźnię, uczą cierpliwości oraz dają wyobrażenie tego co w życiu ważne.

Torba Shanghai  / projekt i produkcja: Ania Kuczyńska / cena: 180 zł
Torba inspirowana podróżą projektantki do Chin. Obszerna, lekka i wygodna, idealna podczas podróży. Posiada dwie wygodne wewnętrzne kieszenie. Charakterystyczna skórzana, juchtowa metka z wytłoczonym logo ANIA KUCZYŃSKA i ręcznie przyszytym, srebrnym kółkiem – logo projektantki (próba 925). Dostępna w różnych kolorach oraz materiałach (bawełna/ortalion) sezonowo.

Gra „Kolejka” / projekt: Karol Madaj / grafika: Natalia Baranowska, Marta Malesińska
/ producent: IPN / cena: 60–80 zł
Gra planszowa „Kolejka” opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…
Na kartach towaru przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z czasów PRL. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. Na osiedlu jest też bazar, gdzie można kupić wszystko, ale trzeba słono zapłacić. Chyba że uda się dogadać z przekupką… W tej historycznej grze planszowej trzeba nieźle kombinować, żeby zdobyć upragniony towar.

Fotel Prop / projekt: Studio Szpunar (Nikodem Szpunar, Kamila Niedźwiedzka) / producent: Paged / cena: od 560 do 1100 zł
Jest to mebel z drewna bukowego, łączący cechy krzesła i komfortowego fotela z podłokietnikami. Charakterystyczna konstrukcja oparta jest o tradycyjne elementy toczone oraz sklejkowe oparcie. Klasyczna sylwetka została wzbogacona o subtelnie zaznaczone elementy wykonane tradycyjną dla firmy Paged technologią gięcia drewna. W płaszczyznach podparcia dla łokci zastosowano podcięcia, które eksponują naturalny sposób łączenia drewna. Dostępny w wersjach z siedziskiem i oparciem sklejkowym oraz z tapicerką. Nikodem Szpunar, Kamila Niedzwiedzka. Absolwenci wzornictwa warszawskiej ASP. Studiowali w National College of Art & Design w Dublinie. Od 2010 roku są członkami grupy PG13, współpracowali ze studiem projektowym Tomka Rygalika. Ich projekty wystawiono na licznych wystawach m. innymi DMY w Berlinie czy na Tent w Londynie. Laureaci wielu międzynarodowych konkursów projektowych.

CLIMB Shelving System / projekt: Bashko Trybek  / producent: LaChance / cena: 400€ – 700€
Climb to modularny system półek. Konstrukcja składa się z stalowych profili, które w oryginalny sposób stają się podparciem dla półek z litego drewna. W kolekcji producenta system półek występuje w dwóch wersjach: kolorowej – półki z drewna bukowego i wersji czarnej – półki z drewna orzechowego.

Książka „Brud” / tekst: Olga Woźniak / ilustracje: Patryk Mogilnicki / wydawnictwo: Hokus Pokus / cena: 29,90 zł
Czym jest brud, jak wygląda kurz, co mieszka na naszym ciele, czy w ogóle warto się myć? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, to koniecznie sięgnijcie po „Brud”. Książkę napisała Olga Woźniak – dziennikarka, autorka licznych tekstów popularnonaukowych, a zilustrował grafik Patryk Mogilnicki.

Książka „Cyferki” / tekst: Jacek Cygan / ilustracje: Ola Woldańska / wydawnictwo: Czerwony Konik / cena: 19 zł
Opowieść o perypetiach rozbrykanych cyferek. W trakcie lektury ciepłego wiersza Jacka Cygana dzieci poznają cyfry, ich zapis i kształty dzięki czemu z łatwością opanują początki liczenia. Dowcipnemu tekstowi towarzyszą wysmakowane, inteligentne ilustracje Oli Woldańskiej-Płocińskiej – młodej, ale obsypanej już nagrodami absolwentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Osoby autora tekstu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jest laureatem wielu nagród, autorem ponad 1000 tekstów piosenek, współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów. Cyferki to książeczka dla najmłodszych czytelników – ma prostą fabułę, poręczny format oraz grube, kartonowe strony, które mają szanse długo opierać się małym łapkom.

Książka „Kłopot” / tekst i ilustracje: Iwona Chmielewska / typografia: Anna Niemierko / wydawnictwo: Wytwórnia / cena: 39 zł
Książka dla dzieci. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot, niedługo wróci mama. To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż jedną powieść. Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci.

Książka „Kto ty jesteś?” / tekst: Joanna Olech / opracowanie graficzne: Edgar Bąk / wydawnictwo: Wytwórnia / cena: 35 zł
Jak objaśnić dziecku znaczenie abstrakcyjnych terminów? Takich jak na przykład: wierność… respekt… wrażliwość…? Nie ważą i nie pachną, nie mają koloru ani faktury. Możemy je opisać jedynie poprzez przejawy. Przez sposób, w jaki się manifestują.
Weźmy patriotyzm. Pojawia się w polu widzenia dziecka w kontekście, który je przerasta, bywa mylący albo wręcz bałamutny. Stereotyp usłużnie podsuwa cierpiętniczo-martyrologiczną interpretację tego słowa. A jako że dzieciaki – z oczywistych względów – nie dokonują czynów bohaterskich, nie składają ofiary z życia – słowo to staje się abstraktem, sprawą „nie dla dzieci”. Salwy honorowe, kadzidła i wieńce, jakie towarzyszą celebracji patriotyzmu, przykrywają jego inny, codzienny sens, a mianowicie – współuczestniczenie, współtroskę, współdziałanie na rzecz współdobra. Są to drobne, codzienne akty współodpowiedzialności za kraj. W tak rozumianym patriotyzmie dziecko ma szansę wypełnić cząstkę obywatelskiej misji – ma swój „zagonek” do uprawy, swoją pulę chwalebnych uczynków i dobrych nawyków, które składają się na dobrostan kraju.

Lampa Cyclone / projekt i produkcja: Bartek Mejor / cena: 860 zł
Programy modelujące oferują nowe możliwości kształtowania form, które trudno byłoby stworzyć bez pomocy komputerów. Staram się połączyć te cyfrowe narzędzia z bardziej bezpośrednimi metodami rzemieślniczymi. Formy są wytwarzane przy pomocy prostych procesów – takich jak nakładanie kolejnych wyciętych warstw papieru – i ręcznie obrabiane w gipsie. Estetyka opływowej lampy „Cyclone” jest wynikiem połączenia elementów cyfrowych i organicznych. Szczegóły zaobserwowane w naturze – linie pozostawione przez fale na mokrym piasku i wzory powstałe przy topieniu wosku – zostały wykorzystane jako punkt wyjścia przy modelowaniu kształtu w programach CAD.

Książka „Drugie urodziny prosiaczka” / projekt: Ola Woldańska / wydawnictwo: Czerwony Konik / cena: 21 zł
Druga część przygód sympatycznego prosiaczka, którego czytelnicy mieli okazję poznać na kartach książeczki “Pierwsze urodziny prosiaczka”. Co słychać u dorosłej już prawie świnki? Zapraszamy do lektury!

Kolekcja Porcelany „Great Inventors” / projekt: Kaja Kusztra / producent: Kristoff / cena: 230 zł
Ponadczasowi przedstawiciele humanizmu kreślący kierunki rzeczywistości, którzy do dziś pozostają niedocenionymi outsiderami. Na ile o nich pamiętamy? W subtelny sposób z zakamarków przeszłości wydobywa ich współczesna grafika Kai Kusztry, wkomponowując szkice w barokowy relief fasonu produkowanego w fabryce Kristoff nieprzerwanie od 1936 roku. Śniadaniowa kolekcja The Great Inventors pobudzi Twój umysł inspirując na cały dzień.

Stolik Bawa / projekt: Klaudia Kuhn / producent: Interior Records / cena: od 1900 zł do 2420 zł
Wielofunkcyjny stolik dla dzieci. Główną ideą projektu jest powrót do prostej, naturalnej formy zabawy i zachęcenia dzieci do kreatywności. Kontakt z surowym drewnem i wielofunkcyjność to kluczowe zalety produktu. Sugerowany zestaw składa się z rozkładanego stołu, czterech taboretów i drewnianych klocków. Bawa rozwija wyobraźnie oraz zdolności manualne dziecka. Rozwiązania w projekcie uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i sprytnego łączenia ich ze sobą. Zachęcają dzieci do wspólnej, rozwijającej zabawy. Możliwość zakupu samego stolika lub z dowolną ilością taborecików. Materiały: surowe drewno sosnowe, surowa sklejka sosnowa, gumowe kółka meblarskie z blokadą, farba wodna.

Kolekcja MODERN / projekt: Barbara Rydzak, Magdalena Gazur / producent: Manufaktura w Bolesławcu / cena: 15-90 zł
Kolekcja Modern Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu – elementy ręcznie wykonywanej i zdobionej zastawy stołowej w unikatowy sposób łączące tradycje bolesławieckiej ceramiki (stempelkowa metoda zdobienia, charakterystyczny kobaltowy wzór) ze współczesnymi normami estetycznymi przejawiającymi się w bardziej zgeometryzowanych, minimalistycznych formach oraz delikatnym wzorze stemplowania (miękki wzór z drobnych stempelków nakładanych po łuku).

Plecak XC3 / projekt: Wojciech Kłapcia / producent: Pajak Sport
cena sugerowana: 490 zł
XC3 to ultralekki plecak przeznaczony do lekkiej i szybkiej turystyki (Light & Fast). Zaprojektowany dla osób liczących każdy gram ekwipunku. System zamykania roll-top obsługiwany jedna ręką nawet w zimowej łapawicy. Tkanina zasadnicza pokryta silikonizowaną cordura zapewniająca niską wagę i wysoką wodoodpornosć. Wzmocnienia w dolnej i tylnej części plecaka zapewniająca wysoką wytrzymałość. Dla bezpieczeństwa ekspander gumowy zawiera zintegrowany odblask 3M. Jak w każdym naszym produkcie na wyposażeniu gwizdek alarmowy. Plecak nagrodzony specjalnym wyróżnieniem Śląska Rzecz oraz dwukrotnie nominowany w konkursie Polski Wzór.

Toll’s Toy / projekt: Grzegorz Cholewiak / producent: Drache&Bär / cena: 50€
Laufrad to pierwsza zabawka mobilna w życiu dziecka. Rozwija sprawność i daje radość podczas stawiania pierwszych kroków. Konstrukcja jest niezmiernie prosta, składa sie z trzonka i osadzonego na jego końcu koła. Poprzez swoją archaiczną formę zapewnia użytkownikom naukę przez poznanie, dostarcza zmysłom informacji o ciężarze i fakturze drewna, kolorach, a nawet zapachach. Laufrad rozwija sprawność: motorykę, koncentrację, koordynację, kontrolę nad ciałem i gibkość. Podczas produkcji zabawki, postawiony został nacisk na jakość, zarówno materiałów jak i ręcznego wykończenia. Elementy wykonane są w niewielkich warsztatach rzemieślniczych, a każdy produkt jest zapakowany, opatrzony numerem i własną metryczką.

Kolekcja Porcelany „New Atelier” / projekt: Ćmielów Design Studio / producent: Ćmielów / cena: 250-450 zł (w zależności od składu zestawu)
Kolekcja New Atelier to pierwszy produkty sygnowany marką Ćmielów Design Studio. To przykład współczesnego wzornictwa ceramicznego, wpisującego się w ideę mix and match – mieszaj i łącz. Elementy zestawu sprzedawane są indywidualnie, a wszystkie formy i kolory dekoracji można dowolnie łączyć, tworząc spersonalizowane zestawy. New Atelier może stać się zarówno serwisem obiadowym dla dużej rodziny, utrzymanym w jednolitej kolorystyce, jak i wielokolorowym zestawem śniadaniowym dla dwojga.
Kolekcja jest dostępna w wersji białej niedekorowanej, oraz z graficzną dekoracją BLUE, RED, GREEN.

Krzesło 3+ / projekt i produkcja: Zieta Prozessdesign / cena: 1560 zł
Oryginalne, stalowe Krzesło 3+ idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach biurowych, poczekalniach lub hotelu lobby. Ocynkowana wersja Krzesła 3+ sprawdza się także jako mebel zewnętrzny.

Kolekcja porcelany „Linha Matrix” / projekt: Bartek Mejor / producent: Vista Alegre Atlantis / cena: 17,00 € – 90,00 €
Kolekcja porcelany stołowej “Linha Matrix” powstała dla portugalskiej marki Vista Alegre, lidera branży ceramicznej na Półwyspie Iberyjskim. Motywem przewodnim kolekcji jest geometryczny wzór powtarzany w różnych wersjach na talerzach, misach i filiżankach. “Linha Matrix” nawiązuje estetyką do asymetrycznej architektury dekonstruktywizmu i wykorzystuje możliwości współczesnych programów modelujących CAD. Cyfrowe modele przedmiotów zostały wiernie odtworzone przy użyciu drukarek 3D. Produkcja odbywa się poprzez wtłaczanie masy porcelanowej pod wysokim ciśnieniem do specjalnych form.

Lampa 360° / projekt i produkcja: Bongo Design / cena: od 1.100 zł – do 1.180 zł
Lampa stołowa 360° występuje w dwóch wersjach (wysokiej i niższej) – różnią się wysokością stojaka. 360 ° jest wynikiem minimalistycznego podejścia bez kompromisów, klosz jest wykonany z jednego bloku drewna sosnowego, starannie wykonany z dbałością o detal. Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi, umożliwia zatrzymanie klosza w pełnym obrocie 360 °. Stojak jest wykonany ze stali wysokiej jakości, lakierowanej proszkowo. Ciepłe światło zapewnia żarówka Led, która buduje przyjemną atmosferę we wnętrzu.
Kolory kabla: szary, czerwony, zielony, niebieski.

Hochglance – biżuteria z węgla / projekt: Kaja Nosal, Bogna Polańska, Roma Skuza / producent: Pracownia Bro.Kat / cena: od 55,00 do 215,00 zł
Hochglance to prawdziwie śląska biżuteria. Wykonana ze srebra i węgla, eksponuje ukryty urok „czarnego złota”. Każdy egzemplarz z kolekcji jest unikatowy, wykonany ręcznie. Nie ma dwóch jednakowych pierścionków czy spinek do mankietów. Każda bryłka węgla, z racji ich odłupania z większego kamiennego bloku, ma jedyny w swoim rodzaju kształt. Nosząc Hochglance masz na sobie kawałek skały, która powstała 300 milionów lat temu!

Fold me! Paper Collections „Bajki Ezopa”  / pomysł i realizacja: Magda Korcz, Sylwia Mendyk, grafika: Sylwia Mendyk / teksty: Łukasz Tyma  / producent: Fold me!  / cena: od 40 do 50 zł
Połączenie wycinanek(13 figur 3D do składania), kolorowanek i bajek Ezopa z morałami. Interaktywna zabawa dla dzieci i rodziców. Poziom trudności wycinanek jest zróżnicowany. Zabawka rozwija zdolności manualne, postrzeganie przestrzenne i zainteresowanie literaturą. Bajki Ezopa są trzecią serią zabawek Fold me! po Kosmonautach i Kolędnikach.

Książka „Lala Lolka” / projekt: Katarzyna Bogucka / wydawnictwo: Ładne Halo / cena: 29,90 zł
Przewrotna historia chłopca, który bawi się lalką. Zmagania tytułowego Lolka z gromadą groteskowych dorosłych bohaterów – poczynając od nieporadnego taty i roztrzepanej mamy, a skończywszy na diabolicznej pani przedszkolance – śmieszą zwłaszcza na poziomie obrazkowym. Kontrowersyjny temat genderowych stereotypów w konfrontacji z dziecięcą swobodą wyrażania siebie, został tu ubrany w smakowite graficznie kolory i kształty o charakterystycznym dla autorki retro sznycie, przywołującym nostalgię za wzornictwem z lat 50-tych i 60-tych.

Rodzina lamp MUM / projekt i produkcja: Piotr Kuchciński, Małgorzata Bernady / cena: 699,- do 1899,-
LAMPY „MUM“ są owocem kilkuletniej współpracy projektowej duetu Kuchcinski/ Bernady. Powstały w wyniku inspiracji prostym rękodziełem i zachwytem nad prostą formą. Wpisują się z powodzeniem w nurt projektowania pro-ekologicznego i recyclingowego. Wełna używana do ich produkcji może być surowcem pozyskiwanym z „odpadów“ pozostających w produkcji mebli tapicerowanych. Rodzina lamp MUM ma 5 różnych wielkości składanych z powtarzalnych modułów stelaży. Lampy zawiesiowe mogą być śmiało wykorzystywane tez jako lampy stojące. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Nadają się równie dobrze do wnętrz mieszkalnych jak też przestrzeni publicznych. Możliwość realizacji indywidualnych zamówień.

Maski: Niedźwiedź, Wilk, Ptak / projekt: Ewa Bochen, Maciej Jelski / producent: Kosmos Projekt / cena: 150€ (miś i wilk), 120€ ptak
Maski zwierząt są częścią kolekcji Nieświadomość Zbiorowa inspirowanej pradawnymi słowiańskimi rytuałami, maski symbolizują duchy przodków.

Okulary Sleeper / projekt: Kasia Łupińska / producent: Massada / cena: 900 – 1200 zł
Oprawki inspirowane latami 40tymi. Wykonane z wysokiej jakości włoskiego tworzywa sztucznego firmy Mazzucchelli. Dostępne w szylkretach i kolorach monochromatycznych uzupełnionych o szeroką gamę szkieł w kolorach gradalnych, pełnych oraz lustrach.
Sleeper’y są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Od Ameryki po Australię. Szczególnie popularne wśród ludzi sztuki oraz intelektualistów.

Kolekcja Porcelany „Nathalie & George” / projekt: Maria Jeglińska / producent: Kristoff / cena: ok. 230zł w zależności od składu zestawu
Podczas prac nad szukaniem odpowiedniego motywu graficznego powstało wiele ilustracji i szkiców. Konfrontacja zebranych materiałów wydobyła ciekawy motyw bazujący na połączeniu dwóch różnych kolorów i wzorów. Ta swoista kombinacja różnic okazałą się dużo bardziej interesująca niż proste powtarzanie tego samego wzoru na każdym z elementów zestawu. Stworzyło to silny i długotrwały efekt, łącząc w sobie różnorodność pomysłów i jakości w jeden, spójny projekt.

Notesy Nieladaco / projekt: Łukasz Zbieranowski / producent: Nieladaco / cena: 7-9 zł
Seria kieszonkowych notatników do celów wszelakich. Papier gładki, kremowy, niepowlekany. Całość składana ręcznie od początku do końca. Wszystko to z potrzeby kultywowania tradycji, zamiłowania do papieru i chęci samodzielnego stworzenia produktu od A do Z.

Stołki Trefle / projekt: Piotr Kuchciński / producent: Noti / cena: od 1360 zł
Trefle to wyjątkowa interpretacja popularnego stołka. Jego charakterystyczna forma kształtem przypomina czterolistną koniczynę. Rodzina składa się z 3 typów siedzisk w różnych wielkościach: pufa, taboretu i hockera. Dodatkowo pufa może pełnić funkcję stolika dzięki niezależnemu nakładanemu blatowi. Do wyboru są różne warianty wykończeń szycia.

Brulion / projekt: Ania Piesiewicz / producent: Pisak Studio / cena: od 20 do 30 zł
Brulion Pisak został wykonany z najlepszej jakości materiałów – szyty nićmi z tasiemką ułatwiającą nawigację i z grzbietem z oldskulowego skaju, jak za dawnych dobrych lat. Wewnątrz na 144 stronach tak naprawdę, aż trzy różne zeszyty – w linię, kratkowany i pofalowany (!).

The Poor Toys / projekt: Bartek Mucha / producent: Poorex / cena: 80 zł
The Poor Toys to zestaw autek wykonanych z drewna bukowego. Wykorzystują pospolite przedmioty z gospodarstwa domowego a drastyczne zderzenie z drewnianą zabawką ma bawić i inspirować do zabawy.

Pościel Sensenia i Sensenia mini / projekt: Maria Witecka, Magda Jonas-Poławska / producent: Sensenia / cena: 160 zł – 535 zł dla dorosłych i 117 zł – 369 zł dla dzieci
Sensenia – antyalergiczna pościel lniana i pledy o nowoczesnym, miejskim designie. W wersji dla dorosłych i dla dzieci. Wyjątkowe połączenie luksusu z naturalnym pięknem. Wykorzystywany w produkcji specjalnie zmiękczany 100% len, jest miły i miękki w dotyku. Dbałość o każdy szczegół oraz autorski design są dowodem na to, że naturalne produkty lniane mogą być piękne i nowoczesne.

Krzesło DIAGO / projekt: Tomek Kempa, Filip Ludka, Megi Malinowska / producent: Tabanda / cena: 1100 zł
DIAGO czyli na ukos! Niektórzy mówią, że stworzenie krzesła to prawdziwe wyzwanie dla projektanta. I rzeczywiście, głowy parowały nam od różnych pomysłów i rozwiązań. Jedno jest pewne – z DIAGO jesteśmy naprawdę dumni! Wymyślając DIAGO postanowiliśmy wyjść za próg naszego sklejkowego świata. Do głosu doszły inspiracje japońskim origami, daliśmy też poszaleć liniom i płaszczyznom, których nie powstydziłby się najlepszy szlifierz diamentów z Antwerpii. Nie będzie nudno! Współpracuje z nami cała orkiestra kolorów, którą dyrygują artyści malarze. Można wybrać słoneczny żółty, pastelowy błękit, miętowy zielony, koralowy czerwony, popielaty biały, szaro-niebieski czy grafitowy szary.

Kolekcja Porcelany „Touch of Blue” / projekt: Modus Design (Marek Cecuła, Dagmara Kopała) / producent: Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A / cena: 250-450 zł (w zależności od składu zestawu)
Każde z naczyń należących do tej serii zostało ręcznie zanurzone w soli kobaltu, która tworzy na porcelanie delikatny i niepowtarzalny dotyk błękitu. Interwencja ludzkiej ręki „wyzwala” białą porcelanę z produkcyjnej monotonii. Mimo pozornej powtarzalności, każdy z obiektów jest unikalny. Głęboki błękit podkreśla czystość materiału, dzięki czemu kobaltowe naczynia tworzą eleganckie tło do serwowania potraw.

Fotel RM58 / projekt: Roman Modzelewski / producent: Vzór / cena: 1860 -2950 zł
Zaprojektowany w 1958 r. był jednym z pierwszych projektów mebli wyprodukowanych z wykorzystaniem laminatu poliestrowo-szklanego. W 2012 r. fotel zadebiutował ponownie, w ramach kolekcji marki VZÓR, tym razem jako obiekt seryjny, wykonany z wykorzystaniem nowych materiałów (PE) i technologii (rotoformowanie).

Kolekcja Porcelany „White Breakfast” / projekt: Magda Pilaczyńska / producent: Kristoff / cena: ok. 245 zł  w zależności od składu zestawu
Inspiracją kolekcji „White Breakfast” zaprojektowanej przez Magdę Pilaczyńską dla porcelany Kristoff, była biel, czyli najbardziej podstawowa barwa porcelany. Biel jako baza, dopełniona delikatnymi, pastelowymi kolorami. Biel dodająca rzeczywistości delikatności, jak mleko porannej kawie. Grafiki budzące pozytywne skojarzenia na przyjemny i spokojny początek dnia.

Zegarek FSO M20.02 / projekt: Adam Tomaszewski / producent: Xicorr / cena: 1399 zł
Xicorr FSO M20.02 to zegarek mechaniczny o naciągu automatycznym. Jest to zegarek o sportowym charakterze do codziennego użytkowania. Zegarek jest inspirowany samochodem Warszawa M20 produkowanym w Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) na warszawskim Żeraniu.

Mikrozwierzęta / projekt i produkcja: Kuba Morkowski / cena: 10-20 zł
Mikrozwierzęta to 3 różne zestawy do samodzielnego składania po 6 mikrozwierząt każdy. Składanie mikrozwierząt jest łatwe i bardzo przyjemne.

STRUKTU – biżuteria z betonu / projekt: Sylwia Kochaniec, Marek Sułek / producent: Stage&Design / cena: 149-219 zł
Kolekcja minimalistycznej miejskiej biżuterii z betonu i srebra próby 925, stworzona dla tych, którzy lubią oryginalnie kreować swój styl. Każdy element biżuterii jest oryginalny i niepowtarzalny, wykonywany ręcznie, łączony z elementami srebra próby 925. Każda sztuka biżuterii jest zapakowana w charakterystyczny STRUKTU box.

Książka „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” / tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy / wydawnictwo: Dwie Siostry / cena: 59,90 zł
Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. 51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!

Książeczka „Kto to widział? Przewodnik dla dzieci po Łazienkach Królewskich – do uzupełniania, rysowania i kolorowania” / tekst: Izabela Koczkodaj / ilustracje: Agata Dudek, Małgorzata Nowak / wydawnictwo: Dwie Siostry / cena: 19,95 zł
„Kto to widział?” to niezwykły przewodnik po Łazienkach Królewskich stworzony specjalnie dla dzieci. A dlaczego ten przewodnik jest tak niezwykły? Bo to, jak będzie wyglądał, zależy także od Was! Możecie nie tylko oglądać go i czytać, ale też pisać w nim i rysować! Na wielu stronach znajdziecie najróżniejsze zadania, ćwiczenia i puste miejsca do uzupełnienia. Zapełnijcie je i stańcie się współtwórcami tej książki!

Lustro DOT / projekt: Katarzyna Okińczyc / producent: Miior / cena: ok. 1500€
DOT. to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie w minimalistycznej formie przekazu. AXIO-LINK – opatentowana technologia zaimplementowana w tym produkcie pozwala na dostosowanie funkcjonalnej części powierzchni lustra do pozycji użytkownika z jej jednoczesnym rozświetleniem. Lustro DOT ucieleśnia wszystkie uniwersalne zasady projektowania.

Domek na zabawki / projekt: Agnieszka Zielińska-Chmura / producent: Mukaki / cena: 235zl
Ogromny pojemnik na zabawki, klocki, pluszaki i wszystko co uda się w nim zmieścić. Domek wykonany jest całkowicie ręcznie. Każdy egzemplarz niepowtarzalny.

Rower ROMET WIGRY 7 / projekt: Zespół Romet / producent: ARKUS & ROMET Group Sp. z o.o. / cena: 1599 zł
Klasyczny rower składany, idealny na miejskie warunki. Skonstruowany na aluminiowej ramie, posiada 7-biegową piastę Sram S7.

Stoliki Circles / projekt: Maria Jeglińska / producent: Ligne Roset / cena: 652€ / 439€ / 307€
Kolekcja trzech stolików. Stalowa struktura składająca się z dwóch nóg, niezależnych od blatu.

Kilim / projekt: Ewa Bochen i Maciej Jelski / Kosmos Project / producent: Kosmos Project / cena: 4000€
Kilim jest częścią kolekcji Nieświadomość Zbiorowa inspirowanej pradawnymi słowiańskimi rytuałami. Został wykonany ręcznie tradycyjną techniką z naturalnej wełny.

Ławka SWING / projekt: Jan Kochański / producent: Delivié
Designerska kołysanka. Bujanie towarzyszy człowiekowi od narodzin. Jako niemowlęta jesteśmy kołysani do snu, jako dzieci bawimy się na huśtawkach. W tym ruchu jest coś co daje człowiekowi poczucie spokoju i radości. Bujana ławka to sposób na przywołanie tego uczucia i miłe spędzenie czasu we dwoje. Ławka wykonana jest w całości ze stali, którą poddano ręcznemu szlifowaniu tak, aby punkty spawania nie były widoczne. Dzięki temu Swing zachowuje idealnie gładką powierzchnię i elegancki wygląd.