• Wydarzenie minęło.
Online offline – qvo vadis Użytkowniku? Internity

prowadzenie: Małgorzta Bugajska

Internity Insights to cykliczne spotkania z uznanymi reprezentantami branż kreatywnych, biznesu, z pionierami, trendwatcherami i trendsetterami. Nie chcemy skupiać się na tym co było, pokazujemy co będzie, w którym kierunku warto się rozwijać, gdzie szukać inspiracji i motywacji do rozwoju zawodowego i osobistego.

Podczas tego spotkania zadamy sobie pytanie, czy połączenie dwóch światów – online i offline – jest możliwe, a jeśli tak, to na jakich zasadach? Czy bezprzewodowe komunikowanie może sprawić, że będzie nam się żyło wygodniej, bardziej ekscytująco i odpowiedzialnie? Jaki wpływ aktywność online ma na nasze życia offline, na usługi, ludzi, miejsca, przestrzenie publiczne? Zastanowimy się również, jakie znaczenie dziś ma pomost pomiędzy tymi dwoma światami, w jaki sposób i czy
w ogóle wspólne działanie w strefie online może wpływać na biznes i konsumentów. Małgorztaa Bugajska wskaże również kierunki, w których warto poszukiować rozwiązań i podpowiedzi dla podmiotów, które uczą się jak sprawnie przemieszczać się pomiędzy tymi dwoma światami.

www.internity.pl

Małgorzata Bugajska – projektuje dla Swisscom, wiodącego szwajcarskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych. W swojej pracy koncentruje się na produktach i usługach zbliżających do siebie świat fizyczny i cyfrowy. Aktualnie pracuje nad rozwiązaniami opartymi na technologii komunikacji bliskiego zasięgu (ang. NFC – Near Field Communication), zarówno dla użytkowników końcowych, jak i klientów biznesowych. Wcześniej prowadziła zespół Swisscom Foresight, zajmujący się przewidywaniem trendów rozwojowych, który zidentyfikował przyszłe kluczowe czynniki, jakie będą miały największy wpływ na Swisscom oraz jego klientów w najbliższych 5-10 latach. Doradzała także dużym biznesowym klientom w sprawie ich strategii teleinformatycznych (ang. ICT – Information and Communication Technologies) oraz innowacyjnych inicjatyw opartych na komunikacji wykorzystującej technologie mobilne.

Małgorzata Bugajska jest architektem z doświadczeniem w doradztwie strategicznym, zarządzaniu wiedzą i transferze wiedzy. Pełniła funkcję starszego pracownika naukowego na kilku uniwersytetach, obroniła doktorat na Politechnice Federalnej
w Zurychu w zakresie przestrzennej wizualizacji informacji abstrakcyjnej (Spatial Visualization of Abstract Information). Jej obecne zainteresowania obejmują design thinking (myślenie projektowe, myślenie rozwiązaniami), holistyczne podejście do innowacji technologii mobilnych oraz przyszłość nauczania.