• Wydarzenie minęło.
NOC OTWARTYCH PRACOWNI: KSIĘŻY MŁYN

Pracownie na Księżym Młynie to miejsca, w których tradycja ciężkiej pracy spotyka się z radością i pasją tworzenia. W odrestaurowanych murach dawnych mieszkań robotników powstało siedem pracowni artystycznych, do których malarze, rzeźbiarze, graficy, fotografowie oraz projektantki mody szybko wnieśli twórczą atmosferę.
Szykuje się niebywała okazja, by w dniu otwartych pracowni poznać artystów i odkryć część tajemnicy, która zawsze okrywa warsztat twórców.

Ewa Kozieradzka
Ubieram a nie przebieram
Ubrałam setki tysięcy kobiet. Może czas na Ciebie?
Miejsce: Księży Młyn, Przędzalniana 63, 7/12

Ewa Żochowska
www.ewazochowska.pl
facebook.com/torbacze
kreatoora Galeria i Pracownia Ewy Żochowskiej
Jesienią 2013 kreatoora rozpoczyna swoją twórczą aktywność na Księżym Młynie. W ofercie kreatoory: hipnotyczne malarstwo olejne, meble po liftingu nasycone energetycznymi kolorami i pulsujące surrealistycznymi ornamentami, proste i ascetyczne torby z banerów. Ponadto kreatoora projektuje wnetrza i prowadzi warsztaty ekodizajnu. A to dopiero początek…
Miejsce: Księży Młyn, Przędzalniana 63/6

Maciej Łuczak
www.portrecisci.pl
www.twarzowo.com
www.maciejluczak.pl
Otwarta pracownia i galeria portretu to połączenie dwóch przestrzeni które zwykle funkcjonują oddzielnie. Daje ono zwiedzającym niezwykłą możliwość skonfrontowania gotowego dzieła z tokiem jego powstawania. Gdyby podczas tej konfrontacji pojawiły się niejasności czy wątpliwości istnieje szansa na nawiązanie dialogu z artystą.
Miejsce: Księży Młyn, Przędzalniana 55/6

Marcin Mielczarek
Pracownia rzeźbiarska
Prezentacja pracowni rzeźbiarskiej: ekspozycja prac, ścieżka edukacyjna procesu technologicznego powstawania rzeźby, pokaz powstania modelu studyjnej rzeźby portretowej w glinie.
Miejsce: Księży Młyn, Przędzalniania 61/1a

Natalia Anna Kalisz
http://www.nataliakalisz.pl/
Natalia Anna Kalisz zaprasza do swojej nowootwartej pracowni, gdzie będzie można poznać jej twórczość. Artystka zajmuję się głównie działaniami w obrębie grafiki warsztatowej – łączy techniki druku wklęsłego, płaskiego i wypukłego z fotografią i malarstwem. Organizuje warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz happeningi i wystawy. Wierzy, że sztuka i bezpośrednie obcowanie z nią nasyca pierwiastkiem duchowym i nakłania człowieka do studiowania własnej tożsamości, dlatego prowadzi również warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z fundacji, hospicjów, ośrodków profilaktyki i resocjalizacji oraz domów dziecka.
W ramach Nocy Otwartych Pracowni zaprezentowany zostanie obraz, który artystka stworzy wspólnie z mieszkańcami miasta, podczas happeningu ,,Kiedy obraz łączy ludzi – łodzianie i sztuka bezkształtna’’. Happening odbędzie się 29 września, a udział w nim może wziąć każdy. Zaprezentowane również zostaną: album z wpisami autorów dzieła oraz fotograficzny i filmowy zapis happeningu.
Miejsce: Księży Młyn, Przędzalniana 53/6

Pociąg do Łodzi,  sklep z łódzkimi pamiątkami [souvenirs from Łódź] (17.10. godz. 21:00)