• Wydarzenie minęło.
Miejski Salon 2013, Institute of Design Kielce

wystawy_towarzyszace_miejski_salon_1
1/3

autorzy prezentowani na wystawie: Ewelina Gdak, Michał Gdak, Grzegorz Bień – Institute of Design Kielce (Pracownia Przestrzenii Publicznej)

kuratorzy: Ewelina Gdak, Michał Gdak, Grzegorz Bień

Projekt Miejski Salon to odpowiedź na potrzebę ożywienia Rynku miasta Kielce. To inicjatywa miejska zrealizowana przez Instytut Designu Kielce (Pracownię Przestrzeni Publicznej). Założeniem projektantów: Eweliny Gdak, Michała Gdaka oraz Grzegorza Bienia jest modułowość dająca możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni i zabawy formą, czego wynikiem jest bliższe obcowanie z innymi ludźmi, odpoczywanie i pracowanie przede wszystkim wśród zieleni. Istnieje w przyszłości możliwość dostawiania nowych modułów, albo usuwania tych, które nie sprawdzą się w praktyce. Materiały z jakich został wykonany Miejski Salon to egzotyczne drewno sapeli, oraz stal nierdzewna i żywe rośliny. Projekt został opracowany z myślą o anatomii człowieka, stosując zasady ergonomii, zaczął się od przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Kielc. Fundamentem jest zieleń dosłownie i w przenośni ponieważ donice są najważniejszym, powtarzalnym elementem, który poza funkcją dekoracyjną zapewnia stabilność pozostałych elementów małej architektury. Poza donicami w skład mebli wchodzą: leżak, stolik narożny z ławkami, oparcie spoczynkowe, podwieszany dywan, ławka z oparciem, hamak, połamaniec, stojak rowerowy, konstrukcja na pnącza, wieszak na torebkę, kosz. Miejski Salon (w sumie 53 elementy na powierzchni 180 m2) zrealizowany 4 sierpnia 2013 roku.

www.idkielce.pl

info o aranżacji wystawy: autorzy: Ewelina Gdak, Michał Gdak, Grzegorz Bień, moduł Miejskiego Slonu w autentycznych rozmiarch plus prezentacja multimedialna przybliżające projekt jego koncepcję i realizaję.

partnerzy projektu: Urząd Miasta Kielce, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni, ZANO Mirosław Zarotyński