Ceramika Paradyż

Tysiące lat temu Prometeusz ulepił z gliny człowieka. Od ponad 24 lat Grupa Paradyż każdego dnia wykorzystuje ten mityczny surowiec do nadawania światu wyrazu i koloru, wydobywając jego najpiękniejsze elementy.

Powstanie firmy zbiegło się w czasie z początkiem polskiej demokracji
i gospodarki rynkowej. Obaj właściciele Grupy Paradyż przed założeniem własnej działalności gospodarczej byli zawodowo związani z branżą ceramiczną. Panowie już wówczas poznali się i zaprzyjaźnili, co wkrótce okazało się być doskonałym fundamentem do stworzenia własnego biznesu – w 1989 roku powstało przedsiębiorstwo handlowe „Nordbud”. Od 1993 roku funkcjonuje jako podmiot „Ceramika Paradyż” Sp. z o.o., a w 2001 roku zarejestrowana została druga ze spółek wchodzących w skład obecnej Grupy Paradyż – „Paradyż”
Sp. z o.o.

Przemyślana strategia rozwoju oraz nieustanne inwestowanie wypracowanych zysków złożyły się na dynamiczny rozwój Grupy na przestrzeni dwóch dekad. Firma jest pionierem w kwestii wdrażania nowatorskich rozwiązań technologicznych na polskim rynku – w zakładach produkcyjnych Grupy Paradyż narodziły się m.in. pierwsze mrozoodporne płytki szkliwione, płytki rektyfikowane, największe formaty, czy wdrożono zdobienie produktów drukiem cyfrowym – technologią, którą firma wykorzystała jako pierwsza w Polsce.

By maksymalnie spełnić oczekiwania szerokiego grona odbiorców w 39 krajach – firma posiada trzy marki w portfolio. Marka „Kwadro Ceramika” oferuje wysokiej jakości produkty o tradycyjnym wzornictwie; marka „Paradyż” to szeroka paleta kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka „My Way Paradyż Group” – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to  gwarancja pięknego wnętrza.

Dzisiaj Grupa Paradyż to dwie spółki – Ceramika Paradyż Sp. z o.o. oraz Paradyż Sp. z o.o., zatrudniające ponad 1700 osób. Obecnie pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej produkuje dziennie łącznie 70 000 m2. Firma jest przykładem konsekwencji w realizacji strategicznych założeń – wizja, intuicja kadry zarządzającej oraz orientacja na rozwój budują jej potencjał – obecnie marka Paradyż warta jest ponad 144.5 mln PLN. Jest również wizytówką polskiej branży płytek ceramicznych na świecie.

http://www.paradyz.com