Blok EMPATIA

Empatia to jedna z najważniejszych cech, jakie powinien posiadać projektant o głęboko humanistycznym podejściu do swojej pracy. Wsłuchując się w potrzeby ludzi, z którymi i dla których pracuje tworzy produkty, w naturalny sposób rozwiązujące prawdzie problemy – nawet te nieuświadomione. W efekcie powstają projekty, które istotnie podnoszą jakość życia. Na wystawie DEEP NEED | empatia i projektowanie kuratorki Agnieszka Szóstek i Magda Kochanowska pokażą obiekty i kompletne schematy procesów, które doprowadziły do ich powstania, będące kluczem do zrozumienia sposobu powstawania rozwiązań zorientowanych na użytkownika (User Centered Design).

Blok składa się z następujących części:
– wystawa z Programu Głównego: DEEP NEED I empatia i projektowanie oraz oprowadzanie kuratorskie (Magda Kochanowska i Agnieszka Szóstek)
– wystawy towarzyszące: Self indulgent design (David Carson), Operacja Książ (Monika Patuszyńska), Drzewo (Jarosław Hulbój), Współczesne improwizacje (Grupa TABANDA), Ostrożnie szkło (Flowers for Slovakia), Projektowanie tożsamości / Tożsamość Projektowania (OperaLab),
– warsztaty: TACTILU – rzecz o dotykaniu, czyli miziajmy się na odległość (Jakub Koźniewski), Projektowanie interakcji metodyką Orange Labs: poznawanie i definiowanie potrzeb użytkownika (Łukasz Roth), Playful Interactions in public spaces (Rob Tieben)
– spotkania i wykłady: David Carson / Self indulgent design,
Service Jam